Меморандум з Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру для отримання в управління земель повинні підписати понад 700 ОТГ.

Про це в своєму Twitter написав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман:

«Понад 700 об’єднаних територіальних громад повинні підписати меморандум з держгеокадастром. До кінця 2018 року, кожна ОТГ (об’єднана територіальна громада) буде володіти землею і зможе вільно розпоряджатися нею».

Розпочатий Урядом України процес передачі земель у комунальну власність ОТГ має завершитися до кінця цього року, причому перші передачі земель, завдяки знайденому Кабінетом Міністрів рішенню, мають відбутися вже у лютому-березні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої земельним питанням.

Глава Уряду звернув увагу, що наразі в Україні працюють близько 700 ОТГ. «До кінця 2018 року всі землі мають бути передані. Це буде правильна передача землі у власність. Готові фінансово допомогти громадам щодо проектів відведення землі», — сказав Прем’єр-міністр.

За пропозицією Уряду допомагати в цій роботі буде і Асоціація міст України.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан визначив 2 головних виклики — про необхідність прийняття законопроектів, що сприятимуть активізації формування ОТГ (законопроект про приєднання громад до міст обласного значення) та передачу ОТГ у комунальні власність земель за межами населених пунктів.

«Майже 16% місцевих бюджетів перетворилися на бюджети-донори. Це бюджети, яким не допомагає держава. Навпаки, вони допомагають державі. Єдиний податок зайняв 3-4 місце в бюджетах громад по надходженню податків. І це після підняття мінімальної зарплатні, яке всі так критикували. І, один з головних чинників доходів громад – це надходження від плати за землю. Саме тому, Асоціація міст України вітає енергійне рішення Уряду щодо передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність громад. Але, головне питання, яке на разі стає перед громадами – це ефективне використання цих грошей».

Стратегія, яку в цьому плані розробляє АМУ, може мати умовну назву «Час заробляти». Отримані в результаті децентралізації інструменти та ресурси громади мають використати для розвитку місцевої економіки.