Про розвиток молодіжної політики у Баранівській міській ОТГ говоримо із профільним заступником міського голови Оксаною Загорською.

 • Оксано Сергіївно, побутує думка, що у великих міських громадах влада забуває про молодь на селі. Заперечте чи погодьтеся фактами.
 • Скажу словами нашого голови Анатолія Душка: «ТІ, хто вважають, що молодь – то наше майбутнє, дуже помиляються. Молодь – це наше сьогодення!» Тому кожне рішення влади Баранівської ОТГ – в тому числі і для молодих людей громади. Ми залучаємо їх до процесу розроблення й ухвалення рішень, а також контролю за їх виконанням. Так, при виконавчому комітеті Баранівської міської ради діє Молодіжна рада та Громадська рада, представники яких мають право бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету та сесії Баранівської міської ради. Крім того здійснювати моніторинг виконання прийнятих рішень та здійснювати консультування з громадськістю щодо проектів рішень.
 • Чи є у громаді певні заохочення чи премії для активних дітей, молоді?
 • До дня міста щороку вручається відзнака міського голови «Учень року». На 2018 рік розробляється програма підтримки молоді Баранівської міської ОТГ». Хочемо започаткувати стипендію міського голови для учнів випускників, що на протязі 3 років приймали активну участь у вирішенні нагальних питань міста. Крім того, Баранівська міська рада підписала контракт з Європейськи Союзом на фінансування проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». В основу цього проекту лягло зміна шкільної програми для учнів 8-11 класів. При школах будуть створені умови для здобуття виробничих навичок по деревообробці, в швейній майстерності, по вирощуванню органічних культур, по органічному виробництві. Також діти будуть навчатися, як відкрити власне приватне підприємство або кооператив по виробництву органічної продукції. Отримавши такі знання, молодь буде залишатися тут, щоб розвиватися та розвивати громаду.

 У планах покращення молодіжноїполітики, Оксана Загорська виділила наступні кроки:

 1. Розробити Програму підтримки обдарованих та громадськоактивних дітей; Положення про молодіжних радників Баранівського міського голови, про присвоєння щорічної стипендії міського голови.
 2. Провести семінари та тренінги підвищення кваліфікації серед вчителів та адміністрації шкіл щодо створення освітнього середовища на демократичних принципах.
 3. Організувати при МБДТ роботу «Школи лідерів» та тренінги для молодіжних лідерів.
 4. Залучити учнівську молодь та батьківську громадськість до створення проектів в рамках бюджету участі, активної участі в роботі Громадської ради, Ради старшокласників та Молодіжної ради .
 5. Розробити програму стажування громадсько активної молоді при виконкомі ради ОТГ та організувати  стажування лідерів учнівського самоврядування.
 6. Приєднатися до програми ЄС eTwinning, Української академії лідерства.
 7. Організувати в межах ОТГ щорічний конкурс учнівських міні-проектів «Зробимо нашу громаду кращою», «Шкільний лідер року», фестиваль учнівських агітколективів, спортивні та туристичні змагання.