АВТО RIA

З початку року в Житомирі зростання вартості житла на первинному ринку перевищило 30%

З початку року в Житомирі зростання вартості житла на первинному ринку перевищило 30%

  Від початку року на первинному ринку Житомира вартість 1-кімнатних і 2-кімнатних квартир збільшилася на 27-33%, а великогабаритні квартири зросли в ціні на 15%.

  Такі дані навела Наталія Мелай, голова Житомирського регіонального відділення АФНУ.

  За її словами, найбільший попит (близько 55% від загальної кількості покупців) спостерігається на 1-кімнатні квартири площею від 50 м2 та 2-кімнатні площею до 80 м2 - понад 35% попиту. На думку фахівчині, в осінні місяці попит на новобудови буде досить високим, переважно з боку громадян, що купують житло з метою інвестування коштів.

  Експертка звернула увагу на те, що первинний ринок в Житомирі на стадії свого динамічного розвитку.
“Наразі є кілька забудовників з належним досвідом і гарною репутацією будівництва житла В Житомирі. Крім того, в 2021 році на ринку з’явилося кілька “новачків”, що зайшли на ринок з позитивним досвідом будівництва в інших регіонах. Тобто, потенціал сегменту новобудов в місті починає розкриватися”, - розповіла фахівчиня.
 
  За її прогнозами, до кінця року вартість квартир в новобудовах має всі ознаки до зростання в межах 5-7%.
“Наявний високий попит, зростання вартості будівництва, відсутність альтернативних способів для збереження коштів - це найголовніші фактори для зростання цін на первинному ринку Житомира”, - зазначила Наталія Мелай.

  Що стосується вторинного ринку житла, то експертка підкреслила, що понад 80% укладених угод припадає саме на цей сегмент ринку нерухомості. За її словами, найбільший попит сконцентрований на квартирах в будинках, зведених в кінці 90-х та на початку 2000-х років, та розташованих в районах з оптимальним транспортним сполученням. Переважно це 1-квартири на середніх поверхах площею 35-40 м2. Саме такі квартири, за її словами, протягом 2021 року подорожчали майже на 33%.

  “Але квартири, в яких передбачене автономне опалення, зросли майже на 40%”, - наголосила вона.

  Наталія Мелай розповіла, що в структурі попиту на ринку нерухомості Житомира близько 28% припадає на малогабаритні квартири на вторинному ринку, понад 22% покупців цікавлять 3-кімнатні та багатокімнатні квартири на вторинному ринку, 13% - квартири на первинному ринку, 10% - приватний сектор (первинний ринок котеджів, будинків), 9% покупців цікавить придбання частини приватних садиб, 7% покупців зацікавленні в придбанні квартир у гуртожитках, 6% припадає на дачні будиночки, а 5% покупців зацікавленні в придбанні елітних котеджів.

  Експертка також акцентувала увагу на ситуації в сегменті оренди житла в Житомирі.

  За її даними, на початку року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, попит, порівняно з груднем 2020 року, скоротився на 15%, а ціни зменшилися в межах 10%. Проте вже влітку ціни повернулися до грудневих показників. До кінця року, як прогнозує експертка, цінова ситуація в сегменті оренди буде досить стабільною.

  “Зазвичай найвищий рівень попиту на оренду квартир спостерігається в серпні, напередодні початку навчального року. Саме в цей період вартість оренди може зрости в межах 7-10%. Проте вже ближче до завершення року ціни поступово знизяться на ці ж “відсотки”. Тобто, за підсумками року вартість оренди буде стабільною і відповідатиме показникам грудня 2020 року”, - підсумувала Наталія Мелай.

Джерело: zagorodna.com 

Новини Житомира

Прочитано 94 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework