×

Warning

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
Error loading library: joomla, Library not found.

На Житомирщині створили "Повстанський хутір". ФОТО

На Житомирщині створили "Повстанський хутір". ФОТО

  23 вересня в Радомишльському районі поблизу села Ставки відкрили громадський культурний простір «Повстанський хутір».

  На хуторі відновили хатину упівця Дмитра Овсієнка та вже другий рік влаштовують тут фестиваль повстанської пісні.

  «Це хата підпільників – матері та сина, які співпрацювали з Українською повстанською армією. І практично це була підпільницька явочна квартира. До речі, тут поблизу, навпроти хати, є ще дуб, під яким знайдено НКВД – КГБ уже пізніше – листівки, патрони й інші речі Дмитра Овсієнка, які зв’язані були з УПА і ОУН. В архіві збереглися фотографії Дмитра перед тим, як його вивезли в тюрму, а потім в концтабір», – розповів історик-краєзнавець Геннадій Цвік.

om 02101707 2

  Приїхав на відкриття «Повстанського хутору» й колишній зв’язковий УПА, свободівець Петро Прийдун, котрий розповів присутнім про повстанську боротьбу на Радомишльщині:

  «Ми, діти війни, зарання ставали дорослими. У ті часи нам уже поручали дещо таке зробить, виконать, що, можливо, й деколи не під силу було дорослим. Правда, я не попадався, так би мовити, ʺз полічнимʺ. Але вже з 19 років я заробив собі довічне заслання в Сибір».

om 02101707 2

  Реставрація будинку тривала три роки, допомагали всі небайдужі.

  Нині вже другий рік поспіль поряд з відновленою будівлею збираються націоналісти на фестиваль повстанської пісні. Цьогоріч співали колективи та солісти з Радомишля, Коростишева, Житомира. На фестиваль з’їхалися не лише жителі сусідніх сіл, а й з усієї області.

om 02101707 2

  Особливістю цьогорічного свята стала реконструкція історичного бою між підпільцями та енкаведистами. Історичні реконструктори, котрі інсценізували бій, вважають, що саме так повстанці Радомишльщини боролися з НКВСівцями.

om 02101707 2

  Наприкінці заходу гостей частували повстанським кулешем та лісовим чаєм. Організатори свята кажуть, що планують зробити фестиваль щорічним та всеукраїнським.

om 02101707 2

Джерело: www.radomyshl.com

Новини Житомира

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Go to top