Замок Радомисль - приклад новітньої реставрації. ФОТО

  У м. Радомишль, Житомирської обл. розташовується великий історико-культурний комплекс "Замок Радомисль". Непроста сучасна історія цього місця не раз висвітлювалася телебаченням і ЗМІ, зацікавлюючи небайдужу громадськість. 

 

  Але все поступово. Історія цих місць починається з 1612р., коли архімандрит Києво-Печерської лаври Єлєсєй Плетенецький заснував тут фабрику з виготовлення паперу - папірню. Будівля фабрики була кам'яницею і навіть з укріпленнями для захисту від ворожих набігів. Папір виготовлялася спеціально для лаврського монастиря. Наприклад, "Часослов" був написаний саме на такому папері. Матеріал з Радомишля до Києва доставляли по р.Мікі, а далі по Дніпру. Тому символічний пам'ятник Єлисею Плетенецькому складається з його фігури з книгою і свічкою, розміщеної в човні. Стоїть пам'ятник у ставку. До речі, це єдиний сучасний пам'ятник на території парку. Інші пам'ятники і статуї релігійної тематики - справжні, і були завезені сюди з усієї України, - пише ukrainaincognita.com.

Замок Радомишль

  Повернемося до історії будівлі. Отже, в 17ст. тут була лаврська папірня. Про цю сторінку історії розповідає інтерактивна експозиція. Середньовічну паперову фабрику відтворили сучасні господарі замку. Сьогодні тут можна власноруч зробити аркуш паперу за стародавньою технологією. Спеціальна суміш з трав'яних волокон та інших органічних компонентів заливається в дерев'яну форму. Після цього заготовка відправляється під прес, щоб вивести основну масу води. Потім ще сирий зразок висушується. Через добу аркуш паперу готовий!

  Папірня спорожніла у період Руїни, і була забута до 19ст., коли залишки фабрики відбудували з червоної цегли і у 1902р. відкрили млин. Після перебудови млин знесли, і тільки у 2007р. нова господиня Ольга Богомолець взялася за відновлення папірні і заснувала тут історико-культурний комплекс. Територія була відчищена від сміття, будинок відремонтували і привели в порядок. Завдяки старанням господині на території комплексу розвивається інфраструктура, поповнюється колекція експонатів історичної спадщини України.

  Крім головної зали у замоку ще є трапезна, папірня, житлові і господарські приміщення. Решта ж кімнат зайнята унікальною колекцією ікон - "Душа України". Більше 5 тисяч ікон зібрані з усіх куточків України. Експонати охоплюють період 17-20ст. і показують всю різноманітну палітру стилів властивих різним регіонам. Є екземпляри красномовно характеризующі той чи інший період історії - козацькі ковчеги, скриня з ікон і прострелені ікони часів "войовничого атеїзму" і т.д. Експозиція доповнена колекцією українських старожитностей - люльки для немовлят, скрині, побутові прилади наших предків.

  Зараз на території історико-культурного комплексу "Замок Радом", площею понад 2500кв.м. приємно і цікаво прогулюватися. Тут проводять корпоративи, весілля та інші урочистості. Гостинний персонал намагається виконати будь-які забаганки.

Джерело: ukrainaincognita.com

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework