НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Будинок графа Ледоховського у Житомирі

Будинок графа Ледоховського у Житомирі

  Двоповерховий будинок був побудований на початку XIX століття і належав шляхтичу Ледоховському. Розташувались споруда на розі вулиць Великої Бердичівської та Івана Кочерги.

 

  Про самого графа відомо дуже мало, проте його будинок служив мешканцям міста довгі роки і зберігся до наших днів. Тут було і училище, і медичний корпус, і козацький курінь, - розповідає zruchno.travel.

  Цю будівлю Ледоховський продав єврейській спільноті за 10 000 рублів. Так з’явилося перше єврейське ремісниче училище в Російській імперії. Будівля спочатку була одноповерховою, єврейська спільнота вирішила її переробити і додати поверх, щоб більше студентів змогли осягати ремісничу науку. За час існування училища (1862-1884) тут навчили близько 1500 учнів. Закрили його через те, що владі здалося, що єврейська частина міста переважає над рештою. Після закриття училища в будівлі розміщувалася губернська установа, в 1918 році – Волинський курінь вільного козацтва, 1920-го – різні медичні установи. Сьогодні тут знаходиться стоматологічна поліклініка.

n 2102187 1

  Початок ХХ століття.Перехрестя вулиць Великої Бердичівської та Садової (нині Івана Кочерги). Будинок графа Ледоховського. 1900-1909р. Фото: etoretro.ru

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top