НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Музей Лесі Українки в Новограді-Волинському поповнився новими експонатами

Музей Лесі Українки в Новограді-Волинському поповнився новими експонатами

    Музей поетеси постійно поповнюється новими експонатами. Гарною традицією стало проводити виставки, які знайомлять відвідувачів з новими надходженнями.

 

    Про це повідомляє сайт 04141.com.ua

Музей 1

    На цьогорічній виставці, приуроченій Міжнародному дню музеїв, представлено посуд з Аугзбурга, де проживала Лесина сестра Ольга Косач-Кривинюк (подарунок Віри Матвійчук); чашку і тарілку з образом Лесі Українки (подарунки вчителів з Полонного, де бувала Леся Українка); картину-витинанку «Мавка» (подарунок Наталії Аксьоненко); медальйон «Лесині джерела» (подарунок Марії Левицької), ікони «Пресвята Богородиця з немовлям», «Спаситель», вишиті рушники (подарунки Аксентія Бортника); вишиту ікону «Миколай Чудотворець» (подарунок вихованців КНЗ «Бердичівська зош-інтернат І-ІІІ ст.»); підсвічники, книги «Світлій пам’яті Лесі Українки», «М.П.Драгоманов. Літературно-публіцистичні праці» (подарунки сім’ї Дебичів); книги «Лісова пісня» німецькою та польською мовами (подарунки Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки); картину «Леся Українка з фото 1890-х рр.» (подарунок Вячеслава Пилипенка); картину з бурштину «Леся Українка» (подарунок Новоград-Волинського міського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича) та ін.

Музей 2

   Також, майже півстоліття на території музею поетеси росте кущ з ефектним білим суцвіттям. Це бульденеж – декоративна форма всім відомої калини. Вона була виведена знаменитим французьким селекціонером Віктором Лемуаном. «Boule de Neige» в перекладі з французької мови означає «снігова куля», що відображає зовнішню ознаку рослини – кулясті білосніжні суцвіття. Цю рослину ще називають «аристократичною» – колись її вирощували виключно в царських оранжереях і відкритих парках. Хоча цей сорт калини не плодоносить, на відміну від звичайної калини, проте є окрасою будь-якого ландшафту і нікого не залишає без позитивних емоцій.

     Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Джерело: 04141.com.ua

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top