НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Природа, що надихає та заворожує: дивовижний кар'єр в Житомирі з прозорою водою. ФОТО

Природа, що надихає та заворожує: дивовижний кар'єр в Житомирі з прозорою водою. ФОТО

   Це місце приваблює багатьох відпочиваючих, особливо влітку, коли можна не лише помилуватися цими чаруючими краєвидами, а й покупатися у цій водоймі.

 

  Та й взагалі природа тут просто чарівна. Літо — пора, коли Соколовський кар'єр особливо гарний. Житомиряни, котрі там відпочивають, просто не можуть не піддатися спокусі й не сфотографувати ту живописну місцевість.

   Ви краще самі погляньте, як там хороше та гарно, шановні читачі. А яка ж чиста та прозора там вода! Світлини все розкажуть, красномовніше за слова.

Sokolovskyi 2

 

   Довідка. Соколовський кар'єр з'явився в Житомирі внаслідок затоплення вже невикористаного гранітного кар'єру. Своєрідна кам'яна чаша була зроблена руками людини, а точніше спеціальною технікою та вибухівкою. Зараз Соколовський кар'єр затоплений водами природних джерел.

   Кар'єр і завод, на якому переробляли видобутий граніт, знаходився досить близько знаходяться до Житомира. Через швидкий розвиток міста і проблеми з відкачуванням води, видобуток граніту в кар'єрі був зупинений. Було прийнято рішення закрити кар'єр, хоча сам завод досі продовжує свою діяльність.

  Цікавою була дорога для підняття граніту наверх - вона йшла спіраллю проти годинникової стрілки і була додатково покладена валунами. Сьогодні цей підйом можуть оцінити тільки дайвери, адже він знаходиться під водою. Охочих зануритися на глибину до 90 метрів вистачає і влітку і взимку. До водойми прагнуть потрапити не тільки місцеві, а й дайвери з інших міст. Крім глибини і хорошої видимості, водних туристів приваблює багаторівневе дно.

Sokolovskyi 4

  Ще однією визначною пам'яткою Соколовського кар'єра довгий час був затонулий автомобіль. Абсолютно цілі Жигулі знаходилися на дні водойми до тих пір, поки з машини не стали протікати масло і бензин. Тоді власник заводу подбав про видаляння автомобіля.

  З самого моменту затоплення кар'єру по місту ходило безліч чуток про екскаватор, який не встигли підняти, коли вода почала прибувати, і залишили його на дні. Жоден хто занурювалися у водойму дайверів цю теорію не підтвердив. Прозорість води і близькість кар'єра до житлових будинків щороку залучає велику кількість бажаючих відпочити на березі і викупатися. Однак кар'єр є частиною закритої території і місцевим відпочиваючим доводиться задовольнятися невеликою ділянкою, що дозволяє увійти в воду.

Sokolovskyi 5
Sokolovskyi 6
Sokolovskyi 7

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top