НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Історія петриківського муралу в Малині

Історія петриківського муралу в Малині

  Минулого місяця у Малині на вулиці Гагаріна з’явився величезний стінопис у стилі петриківського розпису. Кому належить ідея цього проекту, хто його реалізовував та скільки часу він милуватиме око малинчанам?

  Мода на мурали не зникає. Стінописів на найрізноманітнішу тематику по всій Україні тільки більшає. І наше місто не виняток. У рамках всеукраїнського волонтерського табору «Будуємо Україну разом», який перебував у місті від 17 червня до 8 липня, у Малині реалізували дуже цікавий та оригінальний проект. На стіні п’ятиповерхового будинку в Малині, що вул. Гагаріна, 31, намалювали масштабний малюнок з автентичними мотивами — петриківський розпис, - повідомляє ІнфоМалин

  Автором цього чудового муралу є Олександр Писарчук. Хлопець народився і проживає у Маріуполі. До нашого міста приїздив разом із іншими учасниками волонтерської організації. Як йому працювалось у Малині та у скільки загалом обійшовся цей проект — ІнфоМалин розпитав в Олександра Писарчука.

  — Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея реалізувати у Малині саме такий мурал?

  — Насправді такий малюнок я знайшов в інтернеті. Чомусь захотілось для Малина намалювати мурал із національними мотивами. Як на мене, то петриківський розпис дуже навіть личить цьому місту.

  — Як давно ви співпрацюєте із БУР?

  — Вже понад два роки я є волонтером цього табору. Проект дає мені можливість втілювати мої ідеї. Давно хотів розмалювати стіну петриківським розписом — навіть мав у планах це зробити у рідному Маріуполі — та ніяк не виходило. Радію, що зміг реалізувати задумане у Малині.

  — Скільки часу ви затратили на цю роботу?

  — Малювали його три дні. Але до того, ми ще проводили підготовчі роботи: перефарбовували стіну, накидали малюнок тощо. Скажу, що цей мурал не такий вже й великий. Мав досвід малювати набагато більші стінописи

  — Як довго зберігатиметься вигляд малинського муралу?

  — У роботі використовую якісні та перевірені матеріали, зокрема фарбу іспанського виробництва. Тому, думаю, малинський мурал проіснує не менше десяти років. Але жодних гарантій давати не можу, тому що це все залежить від багатьох факторів, зокрема покриття будинку тощо.

  — Як давно займаєтесь стінописами?

  — У цій сфері я вже давненько. Мої роботи можна побачити в Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, а також в інших містах України. Працюю і на замовлення, і на волонтерській основі.

  — У Малині ви працювали на волонтерській основі?

  — Так, я не отримував гонорарів за свою роботу. Фарбу для петриківського муралу мені закуповував БУР. На цей проект ми витратили близько сотні балонів фарби. Вартість одного такого балону дорівнює близько 100 грн. Автовишку для роботи забезпечувала місцева влада.

  — Олександре, а яка вартість такого муралу, як у Малині?

  — Така робота коштує від 200 грн за квадратний метр. На вулиці Гагаріна, 31 ми розмалювали близько 200 кв.м. Тобто, такий мурал міг би коштувати приблизно 40 тис. грн. Та, зазначу, якщо у мене замовляють роботу із великою площею, то я завжди намагаюсь поступитись у ціні, адже розумію, що сума не всім може бути по кишені.

 — Як вам загалом працювалось у нашому місті?

  — Чудово! У Малині я був близько тижня. Все пройшло так, як і планували. Усі ідеї, на щастя, вдалось, втілити. У роботі мені допомагали моя дівчина Лілія Фесенко та друг Артур Ломакін, з яким ми, буває, малюємо разом. Взяв їх із собою як помічників. Результатом роботи я повністю задоволений. Дуже сподіваюсь, що такої ж думки і місцеві жителі Малина.

  Принагідно нагадаємо: окрім муралу на Гагаріна, волонтери БУРу працювали над облаштуванням двох громадських просторів: один по вул. Кривенчука з вуличними меблями, і ще один — це дві кімнати колишнього приміщення Станції юних техніків, що на Грушевського, 40.

ok 07.07.18523

Олена Петренко, ІнфоМалин

Новини Житомира

 

 

Последнее изменение Вторник, 07/08/2018

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top