Несподівані новини про житомирське провалля на Бердичівській

  Практично два роки тому, у жовтні 2016 року, на Великій Бердичівській під час реконструкції тротуарів у підземелля провалився екскаватор.

   Тоді краєзнавець Георгій Мокрицький розповів, що підземелля є технічним підпіллям триповерхового будинку ХІХ століття та значної історичної цінності не має. Але житомирянам захотілося теж мати якусь «цікавинку» в місті, тож знайдене підземелля збиралися облаштувати на кшталт оглядового майданчика. У березні 2017 року депутати вирішили не проводити археологічні дослідження підземелля та виділили кошти на проект накриття, - пише 20minut.ua.

  На сесії міської ради було вирішено це питання, всі комісії підтримали питання щодо виділення коштів на закриття провалу. Наприкінці минулого року начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов розповідав, що практично всі роботи виконані, а після того, як змонтують скло, буде поставлена огорожа та підключено електроосвітлення. На сьогодні (23 січня – ред.) ми бачимо, що скло вже встановлено, але дошки не зняті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниці мурів Бердичівського замку. ФОТО

  Спеціаліст управління капітального будівництва Олександр Діхтяр поінформував: – В зв'язку з тим, що внизу в проваллі вирішено зробити тематичну експозицію для того, щоб було цікаво, закінчення робіт трошки відкладається. Скоріше за все, відкриття буде, коли стане тепліше.

  Цікавий коментар надав нашому виданню директор та засновник народного музею історії ремесел «Ремісничий двір» Федір Євтушенко: – Ми зараз робимо там інсталяцію купецького підвалу – погребу. Насправді там так і було, там були купецькі будинки. Тому в інсталяції будуть діжки з вином, пивом, посуд приблизно того часу. Трошки грошей буде старих, які зберігалися в таких місцях.

  Ймовірно, буде манекен з киркою та іншим інструментом, тому що існує легенда, навіть історичний факт, що з цього боку вулиці до казначейства, де зараз приміщення коледжу, робився підкоп. Ми зробимо фігуру людини, яка збирається копати підземний хід. Ідея з'явилася спільно з головним архітектором міста Житомира Юрієм Безбородовим, відомим краєзнавцем Георгієм Мокрицьким, який дуже багато розповів про цю добу історії нашого міста, та музеєм «Ремісничий двір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що об'єднує ставку Гіммлера, скарби Тамплієрів та баронів де Шодуар? ВІДЕО

  Це колективна ідея та робота. Матеріалами та оформленням буде займатися музей історії ремесел «Ремісничий двір», і це буде вважатися частиною експозиції нашого музею. Ми плануємо при погодженні з містом робити тимчасові експозиції на різні теми, які змінюватимемо кожні півроку-рік. Може, будуть ще якісь історичні теми, ми все це відображатимемо в інсталяціях. Легенд багато, й кожен зможе відкрити для себе щось нове, але так чи інакше, це буде історія нашого міста.

  Може, ми зможемо знайти якісь прізвища людей, що мешкали в цих будинках, які їм належали, якісь факти з їхнього життя. Над цим ми працюємо разом з Григорієм Павловичем Мокрицьким. Відкриття плануємо зробити, коли трошечки потеплішає, щоб ми змогли закінчити роботи над експозицією. Там великий об'єм роботи, і містянам та гостям Житомира буде цікаво дивитися на частинку історії нашого міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велична садиба Олізарів: купальня, шале та костел Різдва Діви Марії. ФОТО

Руслан Мороз

 Новини Житомира

    

 

Последнее изменение Воскресенье, 27/01/2019

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework