Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Ніби пливеш у лісі: Дивовижне місце на околиці Житомира, яке приваблює дайверів

Ніби пливеш у лісі: Дивовижне місце на околиці Житомира, яке приваблює дайверів

  Соколовський кар'єр з'явився в Житомирі внаслідок затоплення гранітного кар'єру, виведеного з експлуатації.

  Своєрідна кам'яна чаша була зроблена руками людини, а точніше спеціальною технікою та вибухівкою. Зараз Соколовський кар'єр затоплений водами природних джерел.

  Кар'єр і завод, на якому переробляли видобутий граніт, знаходився досить близько до Житомира. Через швидкий розвиток міста і проблеми з відкачуванням води, видобуток граніту в кар'єрі був зупинений. Було прийнято рішення закрити кар'єр, хоча сам завод досі продовжує свою діяльність.

  Цікавою була дорога для підняття граніту - вона йшла спіраллю проти годинникової стрілки і була додатково обкладена валунами. Сьогодні цей підйом можуть оцінити тільки дайвери, адже він знаходиться під водою.

соколовский1

  Водойма має глибину понад 100 метрів, видимість – 10-15 метрів. У південній частині, на глибині 5-15 метрів – багато дерев. За відгуками дайверів, там створюється враження, ніби пливеш у лісі, пробираючись крізь чагарники, – тільки без листя і трави під ногами.

  Охочих зануритися на глибину до 90 метрів вистачає і влітку, і взимку. До водойми прагнуть потрапити не тільки місцеві, а й дайвери з інших міст. Крім глибини і хорошої видимості, водних туристів приваблює багаторівневе дно.

  Ще однією визначною пам'яткою Соколовського кар'єра довгий час був затонулий автомобіль. "Жигулі" знаходилися на дні водойми до тих пір, поки з машини не стали протікати масло і бензин. Тоді власник заводу подбав про видалення авта.

соколовский2

  З моменту затоплення кар'єру по місту ходило безліч чуток про екскаватор, який не встигли підняти, коли вода почала прибувати, і залишили його на дні. Жоден із дайверів цю теорію не підтвердив.

  Прозорість води і близькість кар'єра до житлових будинків щороку залучає велику кількість бажаючих відпочити на березі і викупатися. Однак кар'єр є частиною закритої території і місцевим відпочиваючим доводиться задовольнятися невеликою ділянкою, що дозволяє увійти в воду.

соколовский3

Джерело: Маловідома Україна

Новини Житомира

 

Последнее изменение Пятница, 23/08/2019

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top