megoo internet dks

НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

В Народицькому районі від усього села залишилася тільки унікальна діюча церква. ФОТО

В Народицькому районі від усього села залишилася тільки унікальна діюча церква. ФОТО

  Зараз у селі Великі Кліщі - поселенні в Українському Поліссі, яке знаходилося в Народицькому районі Житомирської області, всього за 23 км від райцентру, ніхто не живе.

  Село попало під програму переселення, адже поряд знаходиться величезна радіоактивна пляма після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, - розповідає zt.20minut.ua.

  В Інтернеті можна знайти історичні відомості про село. Кінець ХVIІ століття - перша відома письмова згадка про це поселення. ХVI-ХVIІ століття — це поселення позначене в атласі «Землі Руські» Речі Посполитої періоду ХVI-ХVIІ століть, як невеличке поселення, хутір, фільварок з назвою — «W: Kleszcze» (польськ.). 

  1846—1863 роки — «на північній околиці дєрєвни «Большие Клещи» стояв панський фільварок, а за 1,5-2 кілометри на північ від дєрєвни — поташна буда». 

  1859 рік — «Клещи» — дєрєвня поміщицька. Перебуває в межах Овручського повіту (уѣзда) Волинської губернії. Має 53 двори, де проживає: чоловіків - 208, жінок - 220, всього жителів - 428. 

  1981 рік — Село Великі Кліщі було центром однойменної сільради, діяла школа, працювала бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт та відділення зв'язку. Населення Великих Кліщів становило 850 осіб.

  1990 рік — село Великі Кліщі виселено через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Зняте з обліку 28 грудня 1990 року Житомирською обласною радою. 

  2013 рік — померла остання жителька с. Великі Кліщі 84-річна Анастасія Петрівна Аврамчук, що мешкала самотньо у селі після того, як усіх відселили у 1986 році. 

  Сьогодні від всього села збереглася тільки 200-річна дерев'яна церква – храм святого Архістратига Божія Михаїла. Її ніхто не охороняє, але мешканці прилеглих сіл піклуються про чистоту та порядок в церкві. Не кожного дня, але регулярно, за розкладом, до храму приїжджають священики та правять службу. Всі бажаючі можуть вільно зайти, помолитися та поїхати далі.

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

церкванародичі

Руслан Мороз

Новини Житомира

 

 

Последнее изменение Вторник, 19/05/2020

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top