З початку року на Житомирщині втопилося 33 особи, серед яких 5 дітей

З початком літа більшість населення традиційно вирушає на відпочинок до водойм. 

Що може бути кращим за те, щоб скупатися в прохолодній воді, а потім поніжитися та засмагати на сонці? Однак для рятувальників області цей період є особливо напруженим, адже саме зараз слід чекати збільшення кількості загиблих та травмованих на воді.

Про це повідомляє У ДСНС у Житомирській області.

Протягом купального сезону 2015 року на водних об’єктах Житомирщини загинуло 33 особи, серед яких 5 дітей. З початку поточного року на водних об’єктах області вже загинуло 10 людей, із них 1 дитина. Купальний сезон триває лише перші тижні, а небезпека загибелі та травмування на воді стає досить актуальною. Особливе занепокоєння в рятувальників викликають діти, залишені без нагляду дорослих. З ними постійно треба спілкуватися та привчати до культури безпечної поведінки. Тим паче у період літніх канікул, більша кількість школярів перебуватимуть без нагляду та у постійних пошуках пригод. Тому забави біля води обов’язково входитимуть до плану їхнього відпочинку.

- Не заходьте у воду в незнайомому місці, – застерігає начальник Управління ДСНС у Житомирській області Ігор Нікітчук. – Є такий гарний український вислів «не знаючи броду – не лізь у воду». Перед тим як зайти у водойму, перевірте дно. Молодь полюбляє стрибати у воду з берега, гірки, урвища, «тарзанки». Це є грубим порушенням правил безпечної поведінки на воді. Проте ще куди небезпечніше – купатися наодинці. Такий відпочинок може закінчитися бідою, адже за відсутності людей, не буде кому допомогти потопаючому чи хоча б покликати на допомогу.

Також фахівці стверджують, що відпочивати треба тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше перебувати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

– У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевнено запливають далеко від берега - додає Ігор Нікітчук. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Також кінцівки може зводити судома. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець. Головне – не панікувати, адже так ми не допоможемо ні собі, ні іншим.

Отож відпочивайте з розумом. Окремо хочеться звернутися до батьків! Необхідно пояснювати своїм дітям такі прості правила безпечної поведінки. Можливо ті знання, які ви дасте своїй дитині в майбутньому врятують комусь життя.

 

 

Последнее изменение Понедельник, 13/06/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework