НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Голова Житомирської ОДА хоче підвищити зарплати

Голова Житомирської ОДА хоче підвищити зарплати

У відповідності зі статистичними даними, у територіальному розрізі рівень заробітної плати за III квартал минулого року нижче середньообласного показника (6029 грн) було зафіксовано у 19 територіальних одиницях, зокрема, у Романівському (4665 грн), Ружинському (4712 грн), Любарському (4771 грн), в Ємільчинському (4994 грн), у Коростишівському (5038 грн), Брусилівському (5099 грн), Пулинському(5103 грн), Черняхівському (5143 грн), Овруцькому (5190 грн) районах.

 

Такі дані вказані в розпорядженні голови Житомирської облдержадміністрації Ігоря Гундича «Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати», - яке він підписав 6 березня.

«Актуальним залишається питання щодо підвищення рівня оплати праці працівників. За статистичними даними номінальна заробітна плата працівників області за 2017 рік становила 5836 грн. У загальнодержавному рейтингу за цим показником область займала 21 місце. Індекс реальної заробітної плати за цей період становив 126,6%і є вищим за загальнодержавний показник (по Україні – 118,9 %, відповідно 7 рейтингове місце)... Серед чинників, які негативно впливають на стан ринку праці, є зменшення чисельності працівників в області. За статистичними даними середньооблікова чисельність працюючих у грудні 2017 року у порівнянні з груднем 2016 року зменшилася на 3832 особи або 2,2%. Середньооблікова чисельність працюючих за III квартал 2017 року у порівнянні до І кварталу 2017 року зменшилася на 585 осіб або на 0,3%.Значне зменшення чисельності працюючих відбулося у Нов.-Волинському районі (на 7,1%), Лугинському (на 5,7%), в Олевському (на 5,3%), у Попільнянському районах (на 5,2%)», - йдеться у документі.

Однак помічена позитивна динаміка зростання надходжень до місцевого бюджету та єдиного соціального внеску згідно з результатами підвищення на державному рівні розміру мінімальної заробітної плати та посилення контролю за дотриманням законодавства з праці. Згідно з даними головного управління ДФС в області протягом 2017 року сума податку з доходів фізичних осіб у порівнянні до попереднього року була збільшена на 44,5 % або на 1,2 млрдгрн., єдиного соціального внеску – на 40,7 % або на 1,1 млрд грн.

«За результатами вжитих спільно з територіальними органами Державної фіскальної служби, головного управління Пенсійного фонду України в області, управління Держпраці в області заходів легалізовано працю 5404 громадян, донараховано 11,1 млн грн податків та платежів, з яких надійшло до бюджету 2,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Найбільш ефективною зазначена робота була організована в Народицькому, Олевському, Новоград-Волинському, Брусилівському, Баранівському, Ємільчинському, Коростишівському, Черняхівському, Коростенському районах, найнижчі показники ефективності – у містах Житомирі, Бердичеві, Новоград-Волинському, Коростені, в Андрушівському районі», - зазначається у розпорядженні.

Голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич окреслює пріоритетним завданням діяльності місцевих органів виконавчої влади та самоврядування підвищення рівня середньої заробітної плати працівникам.

Розпорядженням був затверджений План спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення на поточний рік.

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top