Ігор Нікітчук: «У суху та вітряну погоду небезпечне будь-яке розведення багаття!»

  В Україні встановилася суха вітряна погода. І переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки. А це означає, що ризик виникнення займань сухостою, чагарників, лісової підстилки буде тільки зростати. Про це на брифінгу повідомив начальник Управління ДСНС України у Житомирській області Ігор Нікітчук.

 

  Він наголосив, що небезпечним чинником є саме вітряна погода, яка сприяє швидкому поширенню вогню на значні відстані. Лише за вихідні дні по області ліквідовано 41 пожежу, загинула 1 людина. Рятувальними підрозділами здійснено 19 виїздів на гасіння сміття та ліквідовано ще 6 пожеж сухої трави та рослинності на площі 11 га. Загалом з початку року в екосистемах області сталося 58 пожеж, в основному – це займання сухої трави.

  «На травневі свята та вихідні підрозділи ДСНС переходять на посилений варіант несення служби для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації і пожежі. Ми готові надавати допомогу підрозділам Держлісагентства та інших лісокористувачів у протидії пожежам в природних екосистемах. Водночас, аби не допустити пожеж, закликаю населення суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку та проведення весняно-польових робіт», - зазначив Ігор Нікітчук.

  Зокрема, він наголосив на забороні розводити багаття у вітряну погоду, випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях та на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу. Також загрозу виникнення пожеж створюють в’їзд автотранспорту у лісові масиви, та необережність під час куріння.

  Обмежувальні заходи на період пожежної небезпеки передбачені прийнятим 13 квітня розпорядженням голови облдержадміністрації №138.

Як приклад небезпечних наслідків пожеж, Ігор Нікітчук пригадав минулорічну надзвичайну ситуацію на території Поліського природного заповідника в Олевському районі – коли горіли лісові масиви на площі 120 гектарів. Тоді упродовж двох діб до ліквідації пожежі залучалася значні сили та засоби – авіація ДСНС України, сили рятувальних підрозділів та лісомисливських господарств. Разом вдалося зупинити поширення вогню у бік Республіки Білорусь та населених пунктів.

  Також важливо своєчасне надходження від очевидців повідомлення про пожежі в екосистемах на лінію «101», аби запобігти збільшенню площі пожеж та мінімізувати втрати.

  Для відпочинку на лоні природи безпечніше за все скористатися спеціально відведеними та обладнаними для цього місцями, зокрема, рекреаційними пунктами лісомисливських господарств, розташованих вздовж автошляхів.

 Управління ДСНС України у Житомирській області

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework