НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

На Житомирщині змія вкусила 17-річного хлопця за спину

На Житомирщині змія вкусила 17-річного хлопця за спину

  11 червня до травматологічного відділення Олевської районної лікарні з діагнозом: укус гадюки госпіталізовано 17-річного мешканця села Білокоровичі Олевського району. Як з'ясувалося, юнака вкусила гадюка за спину на власному обійсті. Наразі стан здоров'я постраждалого задовільний.

 

  В управлінні цивільного захисту населення радять бути пильними, адже через спеку та суху погоду плазуни активізувались, - пише olevsk.zt.ua.

  ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УКУСІ ЗМІЇ

  На території України нараховується десять видів отруйних змій. Менш небезпечні щитомордники. Найбільш розповсюджені гадюки. Після укусу щитомордника або гадюки трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

  Якщо укусила змія, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напів овал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напів овала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров. 

  Токсичність отрути залежить від ряду факторів: фізіологічного стану і віку змії, кліматичних умов її перебування, часу, який минув з моменту пробудження від сплячки. У голодних змій отрути більше, ніж у ситих.

  Що необхідно зробити, якщо укусила отруйна змія?

  Перш за все постаратися як можна скоріше відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовувати.! Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової губ або порожнини рота. Рану слід обробити 5%-ним спиртовим розчином йоду або одеколоном, спиртом. 

  Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну. Щоб прискорити виведення отрути, давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води.

  Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна проти зміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Але вводити її може та повинен тільки медичний працівник. Самостійність небезпечна через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки. І якщо людині не надати термінової допомоги, вона може загинути. 
Основне: потерпілого потрібно якомога швидше доставити в найближчий медичний заклад. 

  Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно. 

  Категорично забороняється: 

  ♦ накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Ця міра не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута; 

  ♦ припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами; 

  ♦ розрізати рану на місці укусу. 

  ♦ забороняється накладати зігріваючі компреси і мазати зігріваючими мазями.

  Пам'ятайте! Змія кусає тільки захищаючись! 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top