НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

На оліївському заводі повторно використовують понад 90% сміття

На оліївському заводі повторно використовують понад 90% сміття

  На заводі «Кромберг енд Шуберт», що знаходиться у Оліївській об’єднаній громаді, переробляють для повторного використання понад 90% сміття, які продукує виробництво.

  Про це розповіла Ірина Воєвуцька, PR-менеджер заводу під час спілкування із представниками об’єднаних громад Житомирщини в процесі оглядового візиту «Як перетворити відходи на доходи: практичні поради для представників ОТГ».

  «Тільки 5-10% відходів ми вивозимо на полігон твердих побутових відходів. Все решту забирають підприємці – скло, папір, пластик, дротики, ізолента, та інші відходи. Це значні кошти, які підприємство спрямовує на соціальні проекти – конкурси, меценатство, акції, поїздки для працівників», - розповіла Ірина Воєвуцька, PR-менеджер ТОВ «Кромберг енд Шуберт».

  Навчальний візит організували в рамках проекту «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ» Програми «U-LEAD з Європою», що втілюється спільно з Кластером сталого економічного розвитку GIZ. Представники відібраних 11 громад на практиці побачили, наскільки прибутковим може бути розумне поводження з відходами.

  «Цей візит має показати, що сміття – це не проблема, а можливість, а якщо підійти до збору та утилізації відходів креативно, то ще й прибуткова справа», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

  Фахівці заводу розповіли про усі нюанси, пов’язані із впровадженням «зелених» проектів:

  Як навчити багатотисячний колектив сортувати відходи виробництва, а також заохочувати працівників до екологічного стилю життя?

  Як знайти підрядників та налагодити логістику з вивезення відходів?

  Скільки можна заощаджувати, відправляючи відходи на переробку, а не на звалище?

  Візит на завод включав теоретичну частину, екскурсію, а також спілкування з фахівцями, які надали свої рекомендації представникам ОТГ щодо поводження з твердими побутовими відходами у громадах.

  «Проблема громади в тому, що сьогодні ми вже маємо проблему із сміттям – стихійні сміттєзвалища, відсутність системи збору та сортування сміття. І сьогодні ми мусимо починати із вирішення цих проблем, яка криється у «головах» громад», - переконує Олена Поліщук, заступник голови Червоненської селищної ради.

  Цей проект передбачає налагодження системи поводження із ТПВ у обраних громадах. В рамках проекту 22-24 січня 2019 року на базі Житомирського Центру для фахівців громад відбудеться перший тренінговий модуль із залученням міжнародних експертів в галузі поводження із ТПВ.

  В лютому 2019 року відбудеться навчально-ознайомчий візит до Словенії для представників відібраних громад пілотних регіонів (Волинської, Житомирської та Дніпропетровської областей). 

  Основною метою цих візитів є отримання знань та знайомство з кращими практиками прозорого та відповідального управління послугами у сфері поводження з відходами, а також налагодження партнерства із громадами Словенії задля успішного і сталого співробітництва українських та словенських громад.

 

Последнее изменение Четверг, 13/12/2018

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top