НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Сільські клуби та бібліотеки Словечанської ОТГ будуть реформувати

Сільські клуби та бібліотеки Словечанської ОТГ будуть реформувати

  Сьогодні у Словечанській сільській раді відбулась зустріч бібліотекарів та директорів клубів громади із фахівцями Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, управління культури та туризму Житомирської ОДА та Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича.

  Зустріч відбулась у форматі презентацій низки ідей та практик трансформування сільських бібліотек та просторів. Зокрема Галина Козакова, фахівець бібліотеки ім. О. Ольжича, окреслила перспективи розвитку мережі закладів у контексті впровадження реформи децентралізації.

  «Сьогодні громада буде рахувати кожну копійку і тому утримувати всю мережу у незмінному стані та такій же якості роботи ніхто не буде. Тому нам усім потрібно змінюватись: від видачі книг читачу до активної взаємодії із ним використовуючи креативні форми роботи».

  У громаді є 6 бібліотек та стільки ж сільських клубів. Всі заклади потребують ремонту та оновлення, як книжкових фондів, так і матеріально-технічної бази. Керівництво громади ініціює реформування бібліотечної мережі та створення централізованої системи.

  «Бібліотеки повинні бути повні читачів. І щоб так було ми пропонуємо складні, але потрібні рішення - реформування та оптимізація. Але і бібліотекарі мусять бути включені в цей процес - змінюйте формат роботи, креативте, залучайте молодь», - акцентує увагу бібліотекарів Оксана Воят, начальник управління освіти Словечанської сільської ради.

  Як реформують заклади культури, та які креативні ідеї розвитку підприємництва використовують в інших громадах словечанцям розповів Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру.

  «Білокоровицька громада вже завершила цей процес. Там створили центральну бібліотеку із двома філіями, вже набрали людей та спланувати роботу. Тепер у громаді є чітке бачення розвитку галузі».

  Також на зустрічі обговорили механізми залучення молоді до розвитку закладів та зміни формату роботи бібліотек і клубів. Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру, представив алгоритм створення Молодіжних центрів, а Алла Бондарчук, головний спеціаліст управління культури та туризму Житомирської ОДА, розповіла про комунікацію культури.

  «Сьогодні була така емоційна та необхідна дискусія, яка змусить багатьох задуматися та змінитися. Далі ми вже маємо активізуватись над змінами наших бібліотек, клубів та шкіл», - вважає Олексій Іллюк, директор місцевої музичної школи.

  Нагадаємо, що фахівці Житомирського Центру проводять виїзні консультації в об'єднаних громадах з проблематики активізації молоді та реформування бібліотечної мережі.

 

 

 

Последнее изменение Понедельник, 17/12/2018

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top