Як перша громада на Житомирщині почала переходити у ПЦУ, але не без конфлікту. ФОТО. ВІДЕО

 

  В Україні віряни та священики продовжують переходити від УПЦ (МП) до новоствореної Православної церкви України (ПЦУ). У деяких регіонах це відбувається тихо й спокійно, як у Жовкві, що на Львівщині. А буває, без скандалу не обходиться, як ось на Житомирщині.

 

  Ранок. Село Ворсівка Малинського району, що на Житомирщині. У центрі села, поблизу церкви святого Миколая Чудотворця, зібралися місцеві жителі, люди у військовій формі й правоохоронці. Понад десяток із цих людей заблокував ворота, які ведуть в храм. На брамі висить ще й металевий ланцюг, передає radiosvoboda.org.

  Перша громада на Житомирщині намагалася перейти у ПЦУ – виник конфлікт (відео)

  – Куди ви йдете? – звертаються люди до священика, який наближається до церкви.

  – У храм, – каже отець Віталій.

  – А хто ви такий?

  –  Я тимчасовий настоятель.

  Йому дорогу перегороджують місцеві активісти і члени спілки учасників та ветеранів АТО «Схід» Малина і Малинського району. Річ у тому, що у Ворсівській церкві донині службу вели представники Української православної церкви (Московського патріархату). Однак місцева громада 11 січня 2019 року на зборах вирішила переходити до новоствореної Православної церкви України, розповідає голова селищної ради Петро Підручний.

kd1601911 2   Прихильники і супротивники ПЦУ під церквою у селі Ворсівка, що на Житомирщині

  Така ідея не сподобалася місцевим священикам. Як розповіла Радіо Свобода тутешня активістка Анджела Данильченко, ще 11 січня священики намагалися заблокувати доступ до храму, закрили його й забрали ключі. Однак після рішення громади все ж вдалося опечатати церкву й провести процедуру згідно з чинним законодавством.

  Чому громада не хоче бути в УПЦ (МП)?

  «Новий закон, який ухвалили, – ми вважаємо його дійсним. А це означає для нас, що центр управління церквою не може бути у країні-агресорі. Це наше перше питання. Росіє є агресором для нашої країни. Ми українці, ми живемо в Україні, територія церкви – в Україні. Ми хочемо, аби все розвивалося й залишалося в Україні», – пояснює Данильченко. Він пояснює, що не впускають священнослужителів у храм тому, що не знають цих людей. Їхній настоятель отець Василь нині в лікарні.

  Отець Віталій, якого очільники УПЦ (МП) призначили тимчасовим настоятелем (пізніше священник зв’язався із Радіо Свобода й попросив уточнити, що він привів призначеного тимчасового настоятеля, – ред.), читає людям такого листа: «Згідно з указом керуючого єпархією, високопреосвященнішого митрополита Віссаріона, тимчасовий указ для тимчасового настоятеля».

kd1601911 3   Вигляд на вікна церкви святого Миколая Чудотворця на Житомирщині

​  Що буде з церквою?

  Активістів такий указ не задовольнив. На підтримку священиків долучилися до десятка вірян, які вступили в словесну сварку із «блокувальниками», у ній звучали слова образи, лайка, шовіністські вислови й те, що розпалює релігійну ворожнечу з обох боків.

  «Церква опечатана. У нас пройшло два дні тому зібрання про перехід до української церкви. А він (вказує на отця Віталія – ред.) прийшов оце провокувати. Батюшка в лікарні. Прокурор сказав, що ніхто не має права втручатися», – розповідає ворсівчанка Галина.

  Попри це, святкову недільну літургію розпочинають. Щоправда, церковнослов’янською мовою. Тим не менш, до неї долучаються не лише прихильники УПЦ (МП), які приїхали підтримати священиків, але й опоненти.

kd1601911 4   Прихильники УПЦ (МП) на святковій літургії

  «Нині хтось бешкетував під час молитви, а хтось стояв і молився. І це стосується не тільки тих, хто стоїть на одній стороні. Були люди православні, це видно, і на стороні опонентів. Це теж люди. Люди, які, можливо, пішли не по правильному шляху. Піддалися якійсь диявольській навалі. Не знаю, як буде йти далі богослужіння, але будемо у міру своїх можливостей робити все від себе залежне для того, щоби служба якщо не в храмі, то біля нього – продовжувалася», – звернувся до парафіян священик отець Віталій. І запропонував заколядувати.

  Опоненти не захотіли колядувати, натомість розпочали гучно співати гімн України. Прихильники УПЦ (МП) колядували «Добрий вечір тобі». Кожен намагався одне одного перекричати. Гарячому розвиткові подій завадив із десяток правоохоронців, які були на місці.

  «Перший крок переходу до Православної церкви України, як годиться, аби зібралася громада і зробила своє волевиявлення, – ми зробили. Протоколи у нас готуються до подачі до владики у Житомир. А далі нам казатимуть, що робити», – каже активістка Анджела Данильченко.

kd1601911 5   Понад десяток правоохоронців стежив за перебігом подій у селі Ворсівка

  Детальніше про те, як релігійній громаді приєднатися до ПЦУ, можна прочитати у матеріалі Радіо Свобода.

Мар'ян Кушнір, radiosvoboda.org

Новини Житомира

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework