НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Ліфтова історія в Новограді: що ж було насправді і які проблеми є

Ліфтова історія в Новограді: що ж було насправді і які проблеми є

  Вчора, 21 січня, на новоградських сайтах зявилася інформація про те, що в першому під’їзді багатоповерхівки по Леваневського, 4, в Новограді-Волинському впав ліфт.

   Як зазначали деякі місцеві новоградські ЗМІ, інформацію про це підтвердив керівник ОСББ "Чайка" Сергій Симончук.

  А що ж там трапилося насправді, та які ж все ж подробиці цієї ліфтової історії? Інформація про це опублікована того ж дня, 21 січня, на сайті novograd.city.

  Він розповів, що обійшлось без жертв і постраждалих, а причиною цьому стало перевищення терміну експлуатації ліфтів і необхідність їх ремонту.

  Два тижні тому в багатоповерхівці по вулиці Леваневського, 4 ліфт здійснив, якщо говорити простою мовою, екстрене гальмування.

  Пояснив ситуацію директор ТОВ "Новоград-Волинськліфт" Єгор Ігорович Цимбалюк.

  – Відбулась штатна ситуація. У оснащенні ліфта, окрім канатів, які його піднімають та опускають, є трос обмеження швидкості, який у цьому випадку проковзнув. В наслідок чого, ліфт почав набирати швидкість, а потім, як і потрібно спрацював обмежувач швидкості. Якщо порівнювати з машиною, то відбулось екстрене гальмування, – пояснив Єгор Цимбалюк.

  Підвищення швидкості також було незначним, з 0,71 м/с до максимум 0,85 м/с, але зупинка, коли спрацьовує обмежувач швидкості, різка. Саме тому і порівнюють з екстреним гальмуванням автомобіля.

  Про проблеми з ліфтами розповів і керівник ОСББ "Чайка", в якому і сталась ця штатна ситуація.

  – В нашому ОСББ із 37 ліфтів 35 працюють з перевищеним терміном експлуатації і потребують ремонту, або заміни. Така ситуація не лише у нас, а й в загальному по місту. Термін експлуатації ліфта становить 25 років, і більшість ліфтів давно його перевищили, – розповів Симончук.

  Капітальний ремонт одного ліфта коштує, за словами посадовця, від 200 до 300 тисяч гривень. Тобто, на всі 35 ліфтів лише одного мікрорайону необхідно мінімально 7 мільйонів гривень. Самостійно, силами мешканців ОСББ, відремонтувати їх змоги немає. До місцевої влади звертаються постійно, але якихось відчутних результатів від цих звернень досі не було.

  – У 2016 нам виділили кошти на ремонт одного ліфта і все. А ситуація вже виходить на такий рівень, що або ми їх ремонтуємо, або ми їх просто будемо відключати

  Це великий ризик для людей. Ніхто на себе таку відповідальність брати не буде, – доповнив Сергій Симончук.

  Одним словом, життя диктує ультиматум. Адміністрація об’єднання співвласників ледь не щомісяця надсилає листи до міської ради з проханням виділити кошти на ремонт ліфтів. Для ОСББ "Чайка" ситуація особливо гостра, адже у "Болгарбуді", мікрорайон, яким вони опікуються, знаходиться ледь не половина всіх ліфтів Новограда-Волинського: 37 з 86 ліфтів міста.

  Суть ось в чому: вирішувати проблему з ліфтами, які перевищили термін експлуатації у місті потрібно зараз. На цей раз просковзнув трос, що нехай і не звучить так страшно, все ж, знаходячись у ліфті що пришвидшується, а потім різко зупиняється, перелякатись можна добряче. А завтра – певна несправність може призвести до справжньої трагедії.

Джерело: novograd.city

 

 Новини Житомира

 

Последнее изменение Вторник, 22/01/2019

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top