НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Малинщина у вогні: Упродовж березня сталося стільки ж пожеж, як за попередні півроку

Малинщина у вогні: Упродовж березня сталося стільки ж пожеж, як за попередні півроку

  З початком весни знову запалали багаття в садах, на городах та в садибах малинчан. А ще – горить суха трава на луках та узбіччях доріг, очерети в плавнях, вогонь знищує все живе навколо.

 

  І хоч рятувальники та природоохоронці роблять усе можливе для профілактики підпалів, ситуація залишається невтішною.

  Як інформує Малинський міськрайонний відділ управління ДСНС, впродовж останнього місяця на території міста та району зафіксована 61 пожежа, у той час як за попередні два місяці - лише 29.

  Основні причини виникнення таких надзвичайних ситуацій - необережне поводження з вогнем та цілеспрямоване випалювання сухої рослинності. Люди не замислюються над тим, що подібна поведінка може спричинити масштабні пожежі, як це сталося, наприклад, кілька років тому у селі Стара Гута, де згоріло сім будинків та дев’ять господарчих будівель, а почалося все так само зі спалювання трави.

  Притягнути паліїв до відповідальності дуже складно. Насамперед через те, що для складення протоколу правоохоронцями потрібно або щоб порушника затримали «на гарячому», або щоб були свідки того, як він підпалював траву, чи щоб його вчинок було зафіксовано на фото та відео. Часом, навіть заставши палія на «місці злочину», неможливо довести його вину – тому що він починає стверджувати, що просто проходив повз, побачив дим і вирішив підійти ближче подивитися, або ж, що він узагалі прийшов тушити пожежу.

  Випалювання трави та очерету навесні припадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. Після спалювання середовища існування птахи надовго покидають цю місцевість. У вогні гине все живе, що не може втекти – пташині яйця, маленькі зайченята, їжачки, комахи. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму, а повторне заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває не один рік, залежно від її площі.

Також спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Щорічне спалювання трав’яного покриву спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.

Якщо переглянути законодавчі акти, дізнаємося, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України та тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.) (ст. 77-1 КУпАП).

Але сума штрафу може бути і в рази більшою, якщо спеціально створена комісія ( у складі представників екологічної служби, мисливствознавців з мисливського господарства, спеціалістів ДСНС) доведе, що випалювання трав’яного настилу завдало значної шкоди господарству чи екосистемі

Фото Малинського МРВ управління ДСНС

Джерело: infomalin.biz 

 

 Новини Житомира

    

Последнее изменение Пятница, 12/04/2019

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top