НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Дочасна агітація, конфлікти кандидатів та благодійництво – тенденції виборчого процесу на Житомирщині

Дочасна агітація, конфлікти кандидатів та благодійництво – тенденції виборчого процесу на Житомирщині

  Агітаційна продукція без вихідних даних, подарунки, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, вітання з Днем села, зустрічі з трудовими колективами – у Житомирській області кандидати в народні депутати України активізували свою роботу.

   На вулицях збільшилась кількість агітації у формі білбордів, сітілайтів та наметів. Найпоширенішими зафіксованими порушеннями є агітація без вихідних даних. Про це представники ОПОРИ розповіли 25 червня під час пресконфренції «Місяць виборів на Житомирщині: дочасна агітація, активності кандидатів та зафіксовані інциденти».

  Станом на 24 червня Центральна виборча комісія зареєструвала 35 кандидатів у шести одномандатних виборчих округах області. Найбільше – 10 у ВО №66 (м. Малин), у ВО №67 (м. Чуднів) поки лише 1 зареєстрований кандидат. По ВО №62 (м. Житомир) – 8. По 6 в округах №63 (м. Бердичів) та №64 (м. Коростень) і 4 по ВО №65 (м. Новоград-Волинський).

  «Після офіційного старту виборчого процесу в округах регіону активно почали з’являтися білборди та сітілайти  із зображеннями та лозунгами ймовірних кандидатів у народні депутати. Після реєстрації кандидатів спостерігачі ОПОРИ фіксували зовнішню агітацію, яка не містить вихідних даних. До поліції було подано понад 20 заяв. Також в усіх окружних виборчих комісіях  Житомирщини виникли проблеми з реєстрацією спостерігачів ОПОРИ. Були порушені терміни проведення засідань та процедури видачі посвідчень. Ще однією тенденцією цієї кампанії є присвоєння партійної приналежності кандидатами. У  смт Черняхів (ОВО №66) невідомі особи проводили опитування серед виборців та поширювали листівки зі списком кандидатів у народні депутати від партії «Слуга народу». Серед прізвищ ймовірних кандидатів – Віталій Журавський. У місцевому осередку партії причетність Журавського до організації заперечують і написали заяву в поліцію. У ВО №64 виникали конфлікти між представниками кандидатів Сергія Пашинського та Володимира Арешонкова», – зазначив Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області.

  За словами Тараса Чмута, активізували свою роботу і чинні народні депутати від округів. Всі вони вже зареєстровані кандидатами.

  «Сторінки народних депутатів з Житомирської області у мережі Facebook з кінця травня наповнені новинами про зустрічі з виборцями, вітання з професійними святами, встановлення дитячих  та спортивних майданчиків. Організовували нардепи конкурси  краси, концерти, дарували медичне обладнання. З наближенням виборів відразу активізується депутатська благодійність – як з власних коштів (чи коштів фондів) так і завдяки приписуванню собі результатів отриманих за кошти субвенцій з державного бюджету. На жаль, нинішні потенційні кандидати ставлять благодійність, як чи не основу своєї передвиборчої кампанії. Негативна тенденція загрожує тому, що фактично ми спостерігаємо «конкуренцію благодійності» а не роботи у Верховній Раді чи планам щодо законодавчих змін», – розповів Тарас Чмут.

  На думку представників ОПОРИ, до виборів варто очікувати порушень законодавства в плані  ведення агітації.

  «У частині одномандатних виборчих округів кампанія досить конкурентна, а це як збільшує  активність потенційних переможців  так і «підвищує ставки». З одного боку це може проявитися у збільшенні інтенсивності агітаційної роботи, а з іншого – у використанні незаконних форм агітації – від підкупу до брудних дискредитаційних кампаній так званого «чорного піару». Серйозним викликом буде організація роботи дільничних виборчих комісій, які мають бути утворені до 5 липня включно та забезпечувати безпосередньо голосування у день виборів. Від якості їхньої роботи, підготовки, компетенцій та мотивації залежить і те, як у нас пройде день голосування 21 липня. Сподіваємося, негативний досвід минулих виборів буде враховано і щодо матеріально-технічного забезпечення комісій, і щодо якості підготовки та відбору їхніх членів. У свою чергу ми будемо так само проводити короткотермінове спостереження у день голосування та слідкуватимемо за виборчим процесом до встановлення результатів у всіх шести округах області», – зазначив Тарас Чмут.  

  Начальник Головного управління Національної поліції у Житомирській області В’ячеслав Печененко під час заходу розповів, що за місяць до поліції надійшло 41 звернення стосовно порушень виборчого законодавста.

  «Ми вже можемо зробити висновки, що боротьба на округах буде дуже запеклою. Станом на сьогоднішній ранок зареєстроване 41 повідомлення про порушення виборчого процесу. Значна частина – агітаційні матеріали без вихідних даних. Як завжди в нас лідером є Житомирський міський відділ поліції. Практично в кожному районі області є такі порушення. Маємо трьох відкритих кримінальних провадження, що стосуються можливого підкупу виборців, це по заявах небайдужих громадян, які виявили ймовірні факти підкупу. В одному випадку це підкуп грошима, а в двох інших випадках – це заява одного з кандидатів про факти реєстрації на одному з округів двійників, яким за участь у цій кампанії виплачені кошти зацікавленими особами. Слідством відкрито кримінальні провадження, зараз працюємо над розкриттям цього злочину», – зазначив Вячеслав Печененко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В усіх ОВК Житомирщини виникли проблеми з реєстрацією спостерігачів ОПОРИ

Не поділили День села: на Житомирщині стався конфлікт між представниками фонду Пашинського та організаторами свята

Новини Житомира

       

Последнее изменение Вторник, 25/06/2019

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top