Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Бердичів на межі екологічної катастрофи через брудну воду

Бердичів на межі екологічної катастрофи через брудну воду

  Бердичів та Бердичівський район страждає від катастрофічно брудної води.

  Дане питання піднімалося на круглому столі, - повідомляє rio-berdychiv.info.

  На захід прийшли представники органів місцевого самоврядування, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства юстиції, громадських організацій, журналісти та активісти, а кандидат виступив модератором.

  З кранів містян тече вода поганої якості — показники хімічної та бактеріологічної забрудненості сильно перевищують норму. Зношені водогони постійно проривають. Вони два роки не хлорувалися, бо для цього потрібен натиск води, а якщо його дати, всю систему доведеться латати ще довго.

  Але основною проблемою є забруднення річки та ґрунтових вод.

  «30% стічної води не потрапляє на очищення взагалі. Вона потрапляє у зливну мережу і у Гнилоп’ять. Минулого четверга обстежували з експертами річку, річища взагалі немає, одна каналізація. І по джерелах видно, що вночі зливається значна частина неочищених стоків», — сказав голова ГО «Правозахисна організація «Джерело води» Олег Козловський.

  Проблема у тому, що в місті немає комунальних очисних споруд. Ті, які існували, закрила Держекоінспекція через аварійність, а відновлювати коштів немає.

  Під час круглого столу згадали, що кілька років тому Бердичів міг взять участь у державній програмі «Чиста вода», яка передбачає виділення коштів.  Адже місцевого бюджету буде точно замало, щоб розв’язати це питання.

  Віктор Вишньов наполягає, що підхід до проблеми має бути комплексним й починатися з діалогу.

  «Я вважаю, що на сьогодні все населення Бердичева і Бердичівського району має об’єднатися і разом допомагати розв’язати це питання. Ми маємо сісти за єдиний стіл переговорів. Міська влада, районна влада, представники у Верховній Раді. Ми не розв’яжемо це питання без залучення бюджетних, донорських коштів, без державних програм. Це комплексна проблема, і якщо зараз не сядемо її розв’язувати спільно, тут буде екологічна катастрофа. І це просто дуже щастить місту, що її досі не виникло. За результатом круглого столу я хотів би запропонувати: перше — продовжити наш діалог як і в сьогоднішньому форматі: щоб були представники державних органів, екологічної інспекції, Міністерства екології, експертного середовища. Бо без експертної думки ми не зробимо нічого», — сказав Віктор Виньов.

  Кандидат пропонує звернутися до уряду, щоб він допоміг і з виділенням коштів, і з координацією діяльності як центральних та і місцевих органів влади.

  «Я б хотів завтра запустити підписання колективного звернення до Кабінету Міністрів. Бо без цього ми не розв’яжемо це питання. Мають включатися уже керівні органи державної влади. Щоб дійсно звернули увагу з центру на локальні проблеми. Я думаю, що саме центральні органи виконавчої влади можуть стати тими посередниками в діалозі між місцевою владою і різними представниками. Ми всі повинні докласти максимум зусиль, щоб зрушити цю ситуацію. Сподіваюся, що сьогодні ми зробили перший крок і через місяць-два продовжимо з певними напрацюваннями, рухатимемося далі», — підкреслив Віктор Вишньов.

Новини Житомира

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top