НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

На Житомирщині не вистачає донорської крові

На Житомирщині не вистачає донорської крові

  УЖитомирській області мінімальні запаси другої групи крові та концентрату тромбоцитів. Про це Суспільному розповів директор обласного Центру крові Анатолій Чугрієв.

 

  Зазвичай, у понеділок зранку усі донорські крісла зайняті, - розповів керівник обласного Центру крові Анатолій Чугрієв. У понеділок, 24-го лютого, до 12-тої години прийшов один донор Володимир Романець.

  Володимир Романець: "Я почав здавати кров з 2001-го року, коли був військовослужбовцем. На даний момент я військовий пенсіонер і продовжую здавати кров. Я вважаю, що людське життя – найцінніше".kd26022004 2

  Напередодні представники адміністрації обласного центру крові розіслало СМС-повідомлення та розмістило запрошення у соцмережах постійним та потенційним донорам, аби ті прийшли здавати кров

  Анатолій Чугрієв: "У нас ситуація, коли не вистачає крові другої групи. Вночі забрали на Коростень, бо там кровотеча. Обласна лікарня взяла теж і утворився дисбаланс. Сьогодні у нас є обладнання, яке заготовляє тромбоцити і для дорослих і дитячої обласної лікарні, але немає донорів".

  Також Анатолій Чугрієв сказав, що у банку крові обмаль концентрату тромбоцитів.

  Анатолій Чугрієв: "Головна причина – відсутність програми, яка б могла донести до кожної людини, що донорство- соціальна необхідність. Завтра це може стосуватися кожного з нас, але ніхто не встигне заготувати кров, яка потрібна".

  За словами керівника лікарняним банком крові обласної лікарні імені Гербачевського Віталія Хоменка, на сьогодні банк крові працює в штатному режимі. "Зберігаємо еритроцити. Є невеликий запас альбуміну, є холодильник для зберігання свіжозамороженої плазми. У нас працює кардіохірургічне відділення, об’ємні втручання проводяться у відділеннях хірургії, судинної хірургії. Коли велика заявка, її ми забезпечити не можемо. Достатньої кількості немає", - сказав Віталій Хоменко.

  Анатолій Чугрієв: "Донори, які здають регулярно, а це постійні групи, вони мають отримати додаткові гроші на посилене харчування. Ми формуємо дві групи донорів: донори плазми будуть отримувати 200 гривень за одну донацію додатково. І донори тромбоцитів, які будуть отримувати 300 гривень додатково. Формування таких груп планується з 1-го березня цього року".

 Автор сюжету Леонід Харшан

Камера Олександр Данилюк

Джерело: suspilne.media

Новини Житомира

   

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top