На Житомирщині терапевти-реабілітологи працюють з дітьми з інвалідністю в онлайн режимі

  На Житомирщині під час карантину терапевти-реабілітологи почали працювати з дітьми з інвалідністю в онлайн режимі. Батьки кажуть, що такі заняття результативніші за планові консультації.

   16 липня день Богдана Голомаха та його мами Тетяни з села Піщанка Житомирського району почався зі спілкування з терапевтом-реабілітологом Максимом Максимчуком. В онлайн форматі вони обирали вправи для фізичної реабілітації, які Богдан буде виконувати з допомогою мами. Богдану 3 роки і 10 місяців, він має діагноз ДЦП, - розповідає suspilne.media.

На Житомирщині терапевти-реабілітологи працюють з дітьми з інвалідністю в онлайн режимі

  За словами мами Богдана Тетяни, реабілітаційні заняття з терапевтами-реабілітологами у приміщенні одного з благодійних фондів вони почали відвідувати, коли Богдану було 9 місяців:

  "Розумієте, до карантину у нас проводилися планові заняття двічі на рік. Додому терапевти-реабілітологи давали завдання, рекомендації, але те, як ми їх виконували, лишалося вже на нашій совісті".

  З початком карантину, коли заняття перейшли в онлайн режим, їх стали проводити частіше – двічі на тиждень. Тетяна Голомах каже, що тепер має можливість здобути більше корисних для розвитку своєї дитини знань і вмінь:

  "Онлайн зайняття – це для нас взагалі знахідка, тому що у нас особлива дитина. До Богданчика потрібен певний підхід. І лише вдома дитина відчуває себе спокійно. Реабілітолог більше контактує з мамою, даючи їй завдання та вказівки, як у побуті правильно допомогти дитині знайти себе і стати більш самостійною".

На Житомирщині терапевти-реабілітологи працюють з дітьми з інвалідністю в онлайн режимі

  Ерготерапевт Зіта Каландарішвілі в режимі онлайн вчить Богдана навичкам самообслуговування:

  "Богдан зазвичай їсть у мами на руках напівсидячи. Ми намагаємося його більш вертикалізувати, щоб привчити їсти у стільці. Також ми працюємо над самим процесом жування. За весь час онлайн курсу Богданчик почав краще жувати, бо в нас була можливість спостерігати, як мама виконує вправи для ротової моторики і як проходить сам процес жування".

На Житомирщині терапевти-реабілітологи працюють з дітьми з інвалідністю в онлайн режимі

  Тетяна Голомах каже, що на сам процес навчання йде лише 10 хвилин в день, але вже за 2 тижні таких занять вдалося досягти значних результатів – Богдан почав сам їсти тверду їжу, а також сам став їсти у вертикалізаторі.

  До курсу онлайн навчань, окрім ерготерапевта та фізіотерапевта, долучаються також соціальні педагоги та психологи, розповідає терапевт-реабілітолог Максим Максимчук:

  "Ерготерапевт вчить самообслуговуванню, а фізіотерапевт – руху: від тримання голови до ходіння, сидіння і тому подібного. Психолог проводить поведінкові заняття з дитиною, а ABA-терапевт навчає альтернативним методам спілкування і т.д. На всіх програмах благодійного фонду "Місія в Україну" ми опікуємося 600 дітьми. За період карантину ми надали послуги 137 дітям. З них 52 родини отримали комплексні послуги – тобто, такі, які надає більше, ніж один спеціаліст. Щодо результативності та плюсів і мінусів такого підходу, то мінус в тому, що ми не маємо можливості особисто контактувати з дитиною, бути присутніми і безпосередньо втручатися, коригуючи якісь рухи або функції. А плюс в тому, що мама вчиться, як працювати зі своєю дитиною вдома".

  Сама ж Тетяна Голомах каже, що такі заняття роблять її сина самостійним, а значить, і щасливим.

 

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Сергій Кобилянський

Новини Житомира

  

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework