АВТО RIA

Житомирщина отримає 66 млн грн на реалізацію 57 проєктів

Житомирщина отримає 66 млн грн на реалізацію 57 проєктів

  Громади Житомирщини отримають 66,666 мільйона гривень з державного бюджету на реалізацію 57 місцевих проєктів, із них 47 це проєкти громад і 10 проєкти обласного рівня.

  19 травня Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на 2021 рік. Загальний обсяг субвенції на цей рік 6 мільярдів, з яких вже розподілено близько 1,68 млрд грн на 1161 проєктів.

  Георгій Федорук, експерт з питань муніципальних фінансів та управління Житомирського регіонального офісу Програми підготував аналіз розподілу субвенції в Житомирській області.

  «Статистика розподілу коштів свідчить, що 47 проєктів реалізовуватимуть 18 громад, найбільше буде у Житомирі 10 проєктів. У Малинській громаді 6, а в Овручі 4 проєкти. Проте, якщо проаналізувати вартість одного проєкту на душу населення, то картина міняється кардинально. Серед лідерів тоді Вишевицька, Бердичівська та Дубрівська громади, а Житомирська, Лугинська та Піщівська «пасуть задніх», - наголошує Георгій Федорук.

  У 15 проєктах кошти підуть на розробку проєктно-кошторисної документації, 14 стосуються медицини, 12 – освіти, 10 – спорту, 3 культури, 2 – екології та 1 – вуличного освітлення. Найбільше коштів планується спрямувати в освіту – 24,4 мільйона, в спорт – 17,3 мільйона, в медицину – 14,3 мільйона.

  Цього року змінили порядок отримання такої субвенції. Скасовано критерій, за яким 80 відсотків коштів спрямовувалося з урахуванням чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні. Ліквідовано пріоритетність спрямування субвенції на боротьбу із COVID-19. Головним розпорядником субвенцій замість Мінрегіону знову став Мінфін. Скасовано розміщення інформаційних табличок (наклейок) для ідентифікації об’єктів та розміщення таких табличок (наклейок) на зазначених об’єктах.

  Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework