АВТО RIA

На Житомирщині запустили трьохступеневу систему контролю за ситуацією в лісах області

На Житомирщині запустили трьохступеневу систему контролю за ситуацією в лісах області

  У Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства запустили трьохступеневу систему відеоконтролю за ситуацією в лісах області.

  Відтепер за тим, що відбувається в лісах, паралельно спостерігатимуть в лісництвах, лісгоспах і обласному управлінні лісового та мисливського господарства, - розповідає suspilne.media.

  За словами спеціалістки зі зв'язків з громадськістю Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Горай, трьохступенева система відеоспостереження дозволяє ретельніше відслідковувати ситуацію в лісах, особливо якщо мова йде про пожежі.

  "Така система є й в управліннях інших регіонів України, не тільки в нас. Як правило, вона працює так: камери встановлюють в певному лісництві. Якщо площа лісництва складає 5-6 тисяч гектарів, сидить черговий, який спостерігає за лісами свого лісництва. В разі виникнення проблемної ситуації він сповіщає головного лісничого лісгоспу і вони вже вирішують, як діяти. У нас це зробили наступним чином: відеокамери теж стоять в лісництвах, де черговий працівник спостерігає за певною площею лісів. У лісгоспі таких камер вже кілька – щоб охопити усю площу лісгоспу. Там теж обладнаний кабінет, де на монітор зводиться інформація з усіх чотирьох, п’яти чи шести лісництв – залежно від того, скільки їх налічується у тому чи іншому лісгоспі. Черговий теж сидить і спостерігає за ситуацією уже на всій території лісгоспу. Загалом, в лісах області встановлено 62 таких камери – і вже з усіх них інформація зводиться в обласне управління лісового та мисливського господарства. Тут теж є черговий, котрий спостерігає вже за ситуацією в усіх лісах нашої області", – розповідає Наталія Горай.

На Житомирщині запустили трьохступеневу систему контролю за ситуацією в лісах області

  Відеонагляд на території Бехівського лісництва запровадили 3 роки тому. Пожежна спостерігачка Наталія Левківська каже, що камера, встановлена на висоті 48 метрів, може виявити задимлення на відстані до 60 кілометрів.

  "Камера транслює зв’язок на великий монітор в режимі онлайн. В разі виявлення диму ми на великому моніторі зупиняємо рух камери, повідомляємо нашим майстрам, телефонуємо нашому лісничому, вказуємо точні квартали, куди потрапляє задимлення. Також телефонуємо на центральний пульт черговому та вказуємо точний азимут можливого загоряння", – говорить Наталія Левківська.

На Житомирщині запустили трьохступеневу систему контролю за ситуацією в лісах області

  За словами чергової обласного управління лісового та мисливського господарства Катерини Бахтіної, працівників лісових господарств повідомляють про пожежу впродовж 3 хвилин.

  "Ми бачимо все безпосередньо на моніторах – тут розписано, де яке лісництво. В нас є група у "вайбері", де ми це все фіксуємо і повідомляємо. Також телефонуємо безпосередньо в лісництво – для того, щоб на це звернули увагу. Ще в нас є автоматизована система, де ми спостерігаємо саме пожежі. Помаранчевим кольором позначають ті, які зафіксовані супутником – можливо, якась пожежа чи задимлення. А червоного кольору – те, що фіксує працівник лісгоспу", – розповідає чергова.

 

  Відеонагляд за лісами ведеться упродовж світлового дня, каже головний спеціаліст відділу охорони та захисту лісу обласного лісгоспу Олександр Кемський.

  "В лісництвах, де розташовані пожежно-спостережні вежі та щогли, є камери спостереження. Відеонагляд здійснюють впродовж світлового дня. Найбільше телевізійних систем спостереження розташовано на півночі області – це Овруцький спецлісгосп, Словечанський лісгосп, Народицький спецлісгосп, Лугини, Білокоровичі та Словечно. Одна телевізійна система спостереження коштує 170 тисяч гривень, купляємо ми їх за кошти державних лісогосподарських підприємств", – поінформував Олександр Кемський.

   Наразі до трьохступеневого рівня контролю за лісами під'єднані 56 із 62 встановлених в лісах області камер відеоспостереження. Наталія Горай каже, що роботи тривають і упродовж найближчих днів решту камер також підключать до системи перевірки.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework