АВТО RIA

Суд про вбивство сімох атовців на Житомирщині відклали: обвинувачений відмовився від одного захисника

Суд про вбивство сімох атовців на Житомирщині відклали: обвинувачений відмовився від одного захисника

  Богунський суд Житомира відклав розгляд справи Анатолія Захаренка, який обвинувачується у вбивстві семи учасників бойових дій на Донбасі.

  Про це повідомляє «Судовий репортер».

  У травні минулого року в селі Новоселиця біля ставка убито сімох атовців, які приїхали туди відпочивати. На лаві підсудний 59-річний Анатолій Захаренко, орендар ставка. За матеріалами справи, він вночі розстріляв на смерть сімох гостей, врятувався тільки один.

  За дивним збігом обставин, за кілька годин перед прибуттям потерпілих і їх убивством орендар ставка Захаренко під контролем правоохоронців передав 2 тисячі хабара Руслану Мшанецькому, тодішньому начальнику Попільнянського відділення поліції. За кілька годин поліція вийшла з новиною про затримання свого посадовця. О 1 годині ночі в господарстві Захаренка сталася стрілянина, по якій залишилося сім трупів. Був затриманий уже сам Захаренко. Згодом він розповідав, що атовці приїхали, щоб переконати його забрати заяву на місцевого начальника поліції і обіцяли у випадку незгоди розправитися і навіть поранили його в руку.

  Підсудний і його адвокати намагаються переконати суд, що це була необхідна самооборона.

  Ще на початку цього літа суд готувався переходити до дебатів, але у червні головуюча суддя Наталія Гулак вийшла у відставку за власною заявою, яку подала 27 квітня цього року.

  У справі була запасна суддя Інна Зіневич, яка і стала новою головуючою. Але суд однаково не міг зібратися майже понад три місяці через відпустки і лікарняні суддів.

  14 вересня обвинувачений Захаренко відмовився від адвоката Марини Шолодько, яка діяла від Центру безоплатної правової допомоги.

  Шолодько повідомила суду, що хоче взяти самовідвід, бо вони з Захаренком поговорили і він висловив їй недовіру.

  «Ми поспілкувалися з Анатолієм Петровичем. Він вважає, що своєчасно не лікується і з інших питань. В нього виникла недовіра… Це в нас узгоджено… Прощу звільнити мене від обов’язків захисника. Є інший захисник і права Захаренка порушені не будуть», — сказала вона.

  «Я не возражаю, Ваша честь», — пояснив обвинувачений.

  Інший адвокат — Ігор Черезов — уточнив, що є рішення Ради адвокатів від 19 грудня 2020 року, що коли у справі є приватний адвокат, то адвокат із Центру безоплатної правової допомоги не може одночасно брати участь. Черезов захищає Захаренка pro bono, тобто безкоштовно, але не представляє Центр безоплатної правової допомоги.

  З огляду на те, щоб у подальшому не виникло процесуальних суперечностей, прийнято рішення, щоб Шолодько вийшла зі справи, хоча вона захищала Захаренка від початку його затримання і насправді обвинувачений начебто не мав претензій до її роботи. Крім того, адвокату від БПП може загрожувати дисциплінарна відповідальність за участь у справі одночасно із адвокатом за договором.

  Суд оголосив, що приймає відмову Захаренка від адвоката Шолодько.

  У попередніх судових засіданнях було прийнято рішення, щодо обов’язкової явки потерпілого Вадима Федюніна — єдиного, хто вижив, і очевидця тих подій. Він уже двічі допитувався, але все ще планується ставити йому додаткові запитання.

  Представник Ярослав Ілляш повідомив, що вранці у Федюніна спостерігалися ознаки ГРВІ, тому він не поїхав, щоб не наражати інших на небезпеку. Представник сказав, що якщо будуть вирішувати питання не пов’язані з тим, що бачив і чув Федюнін, то засідання можна проводити.

  КПК дозволяє проводити засідання без потерпілих.

  Прокурор, потерпілі і захист наполягали на продовженні засідання.

  Втім, суд вирішив відкласти розгляд через неявку потерпілого Федюніна і одного з представників потерпілих, які не офіційно не повідомили про причину своєї неявки.  «Суд вважає, що буде порушувати права потерпілого… Він має право задавати запитання, до нього будуть задаватися запитання, до потерпілого Федюніна. Тому розгляд справи суд відкладає», — пояснила суддя Зіневич.

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework