АВТО RIA

У Житомирі заклали капсулу будівництва першого в Україні сміттєпереробного заводу

У Житомирі заклали капсулу будівництва першого в Україні сміттєпереробного заводу

  85 тисяч тонн сміття у рік, понад 200 робочих місць та мільйонні інвестиції: у Житомирі сьогодні заклали капсулу під будівництво першого в Україні заводу з глибокої переробки ТПВ.

  Про це повідомили у Житомирській міськраді.

  «Цей об’єкт дуже важливий для Житомира з багатьох аспектів, перш за все це екологія. У Європі майже не залишилось країн, де не переробляли б сміття. А в Україні ми будемо першими», - сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

  Проєктна потужність заводу включає в себе цех для компостування (виготовлення добрив), лінію для сортування за фракціями (скло, пластик та інше), переробку гілля та інших видів негабаритного сміття, виробництво RDF – палива.

  «Окрім екологічного аспекту, у нас вибудувана стратегія, щоб через декілька років повністю відійти від газу.  Будівництво чотирьох ТЕЦ, яке планується в Житомирі, дозволить закрити на 70% потреби теплокомуненерго.  У нас ще залишається 30%: і  от 35-38 тонн RDF, яке буде вироблятися на цьому заводі, це якраз еквівалент приблизно 18 млн кубів газу», - додав Сергій Сухомлин.

  Міський голова також зауважив, що потужностей заводу вистачить й на переробку сміття сусідніх громад. Однак, самостійно підприємство не зможе укладати угоди,  дозвіл надаватиметься виконкомом. Хорватська компанія, котра постачає обладнання на житомирський сміттєпереробний, у Європі вже побудували 60 таких заводів.

  "Після повноцінного запуску заводу, навантаження на полігон зменшиться щонайменше ушестеро", - відзначив Сергій Сухомлин.

img1632147664 1

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework