АВТО RIA

У Житомирі ситуація із захворюваністю на COVID-19 складна. Зростає і летальність

У Житомирі ситуація із захворюваністю на COVID-19 складна. Зростає і летальність

  Ситуація з  COVID-19  у Житомирі  складна і вимагає свідомості від людей та беззаперечної вакцинації. Про це йшлося на брифінгу заступниці міського голови Марії Місюрової.

  Станом на сьогоднішній ранок  у Житомирі  на  COVID-19  захворіли 156 людей, в області – 703 людини.

  Летальність. Щоденно від COVID-19  помирає від 5 до 8 людей. Станом на  ранок 7 жовтня,  5 людей померло  у  Лікарні №1  та  одна людина – у Лікарні №2.  Серед  померлих  - більшість людей  похилого віку (70  років +). Однак з-поміж останніх випадків  летальності - люди  45 та 46-річного віку.  Померли також дві людини, вакциновані однією дозою препаратом CoronaVac, – люди за 80 років  та  з хронічними захворюваннями.

  Завантаженість ліжок у лікарнях. У Лікарні №1 - 78 %, у Лікарні №2 – 64%. Остання  приймає  ковідних хворих з 1 жовтня.  По три дні  поспіль лікарні ургентують.

  Госпіталізація. Кожен день госпіталізовують близько 20 пацієнтів. Більшість у важкому стані,  потребують кисневої підтримки й  медикаментозного лікування. У хворих спостерігається раптове погіршення стану. Останні випадки -  люди,  потрапивши у приймальне відділення,  одразу потребували ШВЛ. На реанімаційних ліжках Лікарні №2  всі 9 апаратів ШВЛ вже зайняті.  Вакцинованих з-поміж госпіталізованих – 4 %: у них перебіг захворювання середньої важкості.

  Вакцинація. На сьогодні у Житомирі вакциновано 104 тисячі людей - 50%. За останніми даними ВООЗ, колективний імунітет не набувається. 

  Діти і  COVID-19:  у  Житомирі  за останню добу COVID-19  виявлено  у 25 дітей. Більшість з них  на амбулаторному лікуванні.  Дітям  від  12 років, особливо  із супутніми захворюваннями та часто хворіючим, є можливість зробити вакцинацію препаратом  Pfizer- Comirnaty.

  Заклади загальної середньої освіти. На сьогодні всі школи Житомира працюють.Однак 18 класів (486 дітей) навчаються дистанційно.  У  школах серед  захворілих - 32 дитини  та 17 освітніх працівників, переважно вчителів.   На сьогодні вакцинація  освітян  складає 88%,  захворіли  ж переважно невакциновані  працівники.

  Дошкільні навчальні заклади. Тут ситуація краща. Закрито декілька груп, через що  60 дітей у  місті  на сьогодні не відвідують  ДНЗ. Серед захворілих – 1 дитина та 3 технічних працівники.

  «За всіма показниками (рівнем госпіталізації та коефіцієнтом виявлених випадків) Житомирська область практично у помаранчевій зоні. До позначки червоної зони – часу, можливо, небагато. А це – обмеження, людські та економічні втрати для нашого міста. Півтора року медична система працює в напруженому стані»,  -   каже Марія Місюрова. Вона наголошує: думка «я легко перехворів» не є підставою для  нехтування засобами безпеки, адже вірус мутував, і штам «Дельта» загрожує життю.  Люди забули про маски та соціальну дистанцію, що загрожує безпеці.

  Вакцинація  - єдиний можливий спосіб захиститися від COVID-19  та полегшити перебіг хвороби.

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework