×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Травмований десантник 95-ї бригади вирушив на лікування до Польщі

У Польщі для цього є усі необхідні умови та устаткування.

n 1109155765Ще вісім військовослужбовців із частин Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, 14 окремої механізованої бригади та 24 окремого штурмового батальйону «Айдар» вирушили для лікування та посттравматичної реабілітації до Республіки Польща. Ці солдати та офіцери отримали важкі поранення під час боїв на Сході України і після проведених хірургічних операцій потребують фахового відновлення можливостей організму, яке б дозволило їм не лише повноцінно жити, але й по можливості повернутись до виконання службових обов'язків.

Відновлювальну програму для бійців АТО вдалося започаткувати завдяки українським волонтерам та приватній ініціативі фахівців реабілітаційно-рекреаційного центру «Добрий брат», що розташований у місті Осек на півночі Польщі.

Зі слів представника центру пана Якуба Марковського, установа спеціалізується на відновленні пацієнтів після складних травм опорно-рухового апарату та хребта. В середньому, лікувально-реабілітаційна програма розрахована на три тижні. Але, у залежності від характеру отриманих травм та поранень, лікування може тривати й до півроку. У «Доброму браті» пройшов відновлення вже 61 учасник АТО. Польські благодійники наголошують, що це не остаточна межа і вони готові прийняти до себе ще мінімум сотню наших бійців.

Організатори кажуть, що результати лікування очевидні. Офіцер командування ВДВ ЗС України Валентин Боско – один з тих, хто вже пройшов первинний курс реабілітації у березні цього року. Під час одного з боїв на Донбасі у нього був роздроблений колінний суглоб. На відновлення за кордон він їхав, спираючись на милиці. Зараз чоловік пересувається без додаткової підтримки. Травму видає хіба що легке кульгання під час ходи. Інший учасник програми, військовослужбовець 95-ї аеромобільної бригади Сергій, у серпні 2014 року на Луганському напрямку був поранений в руку. Лікувався у госпіталях в Житомирі, Львові, Києві та Харкові. Кінцівку збирали майже з окремих шматків і рухомість її значно обмежена. Зараз почуває себе набагато краще.

– П'ятдесят відсотків успіху в лікуванні таких травм, як у нас, це фахова реабілітація в хорошій клініці, – каже боєць-десантник. – У Польщі для цього є усі необхідні умови та устаткування. Сподіваюсь, що наші реабілітаційні центри для поранених в АТО будуть не гірші.

Єдина проблема, за словами Сергія, полягає в тому, що процедура оформлення паспортів для виїзду за кордон є досить клопітною і тривалою.

Від українських волонтерів бійців АТО у Польщу проводжала психотерапевт-психолог Тетяна Давидовська. Ця жінка фактично із самого початку допомагає українським воїнам. Разом із польськими колегами вони й започаткували ініціативу щодо реабілітації наших військовослужбовців за кордоном.

– Минулого разу я виїжджала разом із хлопцями, яки їхали на реабілітацію. Адже окрім фахового медично-реабілітаційного процесу, учасники АТО потребують і психологічної допомоги. Хоча вони соромляться звертатись до психолога, ми намагаємось ненав'язливо із ними працювати. Допомагаємо долати посттравматичні синдроми, повертаємо їх до нормального життя в соціумі. Для того, щоби поставити на ноги наших поранених долучилося багато людей, як поляків, так й українців. За це ми їм щиро дякуємо, – відзначила вона.

Курс реабілітації у польській клініці коштує близько 700 євро із розрахунку на одну людину. Кошти на лікування збирали усім миром. Основну частину витрат взяла на себе польська громада.

Володимир Скоростецький, 8 корпус

Последнее изменение Пятница, 11/09/2015

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework