Замок Радомисль очима київських журналістів. ФОТО

Замок Радомисль очима київських журналістів. ФОТО

  Не можна було не заїхати, навіть не дивлячись на те, що Замок Радомишль - не настільки невідома і маловивчена пам'ятка. Мабуть, його можна назвати навіть популярним - важко придумати більш красиве місце для весіль, наприклад, з урахуванням ідеального стану, доглянутості та розкішного ландшафту.

 На любителя, особисто я більше люблю старовинні замки, гарненько позначені часом. Мені подобається відчувати рівномірне рокотання двигуна машини часу десь поблизу, бродити стареньким вуличкам, шукати невідомі закутки, розглядати деталі й таке інше.

  Тут деталей більш ніж достатньо. Вони продумані, подані за всіма законами маркетингу і взагалі, молодець Ольга Богомолець :) Це острівець гарного смаку, частина української історії, без нав'язливої автентичності та ярмарковості.

  Взагалі, Замок Радомишль - це перша в Центральній Україні паперова фабрика - «папірня», перенесена ченцями з Києво-Печерської Лаври. Саме на цьому папері був надрукований «Часопис», наприклад.

  Звичайно, потенційних загарбників південного форпосту Європи було хоч греблю гати, але гранітна скеля, на якій звели Папірню, йшла на багато кілометрів углиб землі, і здійснити підкоп було немислимо. А тут ще й стіни товщиною 1,5 метри з бійницями й трьома виносами для збільшення кутів обстрілу. Загалом, обороняли як могли, але потім захищати замок стало нікому і його таки вдалося зруйнувати - причому, як водиться, своїм, в ході оборонних воєн.

  Відновили Замок лише наприкінці 19-го століття і довгий час - аж до 1989 року він служив млином.

  А вже в 2007 році Ольга Богомолець відтворила Радомишльський Замок, як історико-культурний комплекс з єдиним у світі музеєм домашньої української ікони (більше 5000 експонатів).

  Зараз Замок Радомишль - це не просто музей. Це готель з келіями (антикварні меблі, дух минулих часів), фестивалі, культурні заходи та відродження традицій ручного виготовлення паперу.

om 14071693 2

om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2 om 14071693 2

Джерело: findinukraine.com.ua

Всі Новини Житомира

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top