Палац на Житомирщині потрапив до списку замків України, які можуть зникнути

Палац на Житомирщині потрапив до списку замків України, які можуть зникнути

  В Україні є пам’ятки архітектури, які варто врятувати від руйнування. Серед українських пам’яток архітектури є чимало. Наприклад, палац Терещенків на Житомирщині. 

   10 занедбаний палаців та замків України, які обов'язково треба побачити опублікувало ТСН.Туризм. 

   Палац розташований в селі Червоне Андрушівського району Житомирської області. Стиль палацу – неоготика. Він збудований на початку XIX століття на кошти польського шляхтича Адольфа Грохольського. Однак згодом маєток викупили українські меценати – брати Терещенки, які значно розбудували палац, розширили та оновили парк. Саме з їхнім іменем нині асоціюється садиба. 

  Руйнуватись палац почав з приходом більшовицької влади. Після 1917 року тут розміщувались дитячий інтернат та ПТУ, а згодом будівля пережила пожежу. Це й призвело до запустіння та руйнування неоготичного палацу.

  Нині палац Грохольських-Терещенків належить жіночому монастирю Святого Різдва Христового. Деякі кімнати будівлі використовуються ченцями, однак більша частина будівлі стоїть пусткою. Крім палацу, збереглись стайні, лівий флігель та фонтан. 

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "Неймовіне село України" Червоне отримало свою нагороду

 

1 Комментарий

  • Сергій

    написал Сергій

    Пятница, 01/12/2017

    Для дослідників варто звернути увагу на парк в с. Райгородок Бердичівського району та маєток Мазураки( призвіще приблизне), який сьогодні також руйнується, побудований в 19 ст.

    Пожаловаться

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top