Відроджувався як фенікс: тричі спалений Свято-Георгіївський монастир. ФОТО

Відроджувався як фенікс: тричі спалений Свято-Георгіївський монастир. ФОТО

  Свято-Георгіївський ставропігійний чоловічий монастир розташовано на березі річки Случ. Він веде свою історію з середини XVI століття. Мальовничий пейзаж біля монастиря заспокоює і налаштовує до молитви.

  Під час Північної війни монастир спалили, всі монахи загинули. У 1744 році на місці згорілої обителі побудували дерев’яну церкву на честь великомученика Георгія Побідоносця. Кілька разів її ремонтували (1862 і 1881 рр.). Відповідно до опису 1888 року дах мав бляшаний покрив, поруч були розміщені господарські будівлі та будинок-притча. Площа володінь монастиря була величезною.

  У 1891 році було засновано жіночий монастир при церкві, але в 1923 році його закрили. Незабаром храм розорився, будови прийшли в занепад, а церкву підірвали. Тільки в 1945 році було дозволено відкрити Свято-Георгіївський храм як парафіяльну церкву. Це стало третім відродженням храму.

  У 1979 році почали відроджувати і монастир, як чоловічу, так і жіночу громади. Наприкінці 1980-х років на місці церкви звели каплицю-вівтар. У 1994 році монастир отримав ставропігію.

om 02021801 2

om 02021801 2

Джерело: zruchno.travel

Новини Житомира

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Loading...

Go to top