Дивовижний рукотворний водоспад на Житомирщині зачаровує своєю красою. ВІДЕО

Дивовижний рукотворний водоспад на Житомирщині зачаровує своєю красою. ВІДЕО

   «Вче́лька» — рукотворний водоспад в Україні, в межах Житомирського району Житомирської області.

   Висота водоспаду — 10 м, ширина — 40 м. Являє собою каскад з трьох скельних уступів загальною довжиною 60—80 м. Біля водоспаду є прямовисні скелі заввишки 6—10 м. Вище за течією розташована скеля заввишки до 30 м, відома як скеля Крашевського.

   Кристалічні породи представлені мігматитами та гнейсами палеопротерозою.

   Розташування. Розташований на річці Гнилоп'ять, в урочищі Шумське, що між селами Сінгури, Головенка та Перлявка (на південний захід від Житомира).

   Під'їзд до водоспаду: автомобільною насипною дорогою від села Сінгури — 8 км, від села Перлявка — 4 км. Розташований на території Житомирського військового полігону.

   Походження назви. Найменування водоспаду походить від місцевості, хутора Вчелька, що належав житомирському лікарю та меценату Францу Вчельці. Станом на 1906 рік на хуторі налічувалось 43 двори, проживало 232 жителі.

   Походження штучного водоспаду.

  На початку 1950-х років, хуторян переселили у район сучасної Мальованки (ред. мікрорайон в Житомирі),  а на території села Шумськ та прилеглих хуторах Дерман, Дзюба, Вила, Вчелька, Лемешівка, Коротинка, Мостова, Верхні та Нижні Пейсахи, Сліпчинці, Хатки, Кріуха виник Житомирський загальновійськовий полігон. Для забезпечення водою та для створення танкових перешкод, солдати під керівництвом командувача полігону генерал-майора Гаркуші, гранітними брилами перегатили річку Гнилоп'ять. Так виник водоспад та водосховище, так зване «Гаркушине озеро».

   На своїй сторінці у Фейсбук користувач Sergiy Zaschipas опублікував відео водоспаду «Вчелька», написавши у дописі: «Які ж у нас гарні краєвиди».  

photo 2

 Фото та відео зі сторінки Sergiy Zaschipas у Фейсбук.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top