Місце в Житомирській області, яке пам’ятає дуже багатих магнатів, видатних полководців і запеклі бої

Місце в Житомирській області, яке пам’ятає дуже багатих магнатів, видатних полководців і запеклі бої

  На високому березі річки Ірша, що протікає північчю мальовничої Житомирщини, розташована цікава місцина, яка пам’ятає багатезних магнатів, видатних полководців і запеклі бої. Це Кутузівський парк у місті Хорошів, яке раніше називалося Володарськ-Волинський, а ще раніше – Кутузове та Олександропіль.

  Історія Кутузівського парку Саме на схилі Ірші виникло колись у давнину поселення, де польська шляхта звела укріплену фортецю, згадану в літописах 1545 року. З тих часів тут залишилися руїни оборонних валів, і досі будь-який місцевий мешканець покаже, де в Хорошеві «Вали». У 17 століття на цих територіях влаштували свою резиденцію литовські магнати Сапеги. Можливо, саме вони заклали парк у Хорошках, як тоді називалось селище. У 1796 році цариця Катерина ІІ подарувала маєток знаменитому російському полководцю М. І Кутузову, як нагороду за військові звершення. Він збудував тут величний палац Кутузова, який височів над усім селищем посеред прекрасного парку. Цікаво, що на пагорбах поблизу Кутузівського маєтку височіли одна навпроти одної козацька церква та католицький костел.

  Дерев’яну церкву 17 століття пофарбували в червоне, як символ козацької крові, а її інтер’єр нагадував таємничу церкву з кінофільму «Вій» Миколи Гоголя. Разом з палацом та костелом вона утворювала неповторний ансамбль на мальовничих схилах над Іршею. Проте прийшла війна, тривали бої між армією Петлюри та більшовиками. І в 1919 році в палаці Кутузова, де в той момент розташовувався військовий госпіталь, сталася страшна пожежа. І до цього часу місце, де був маєток у Володарську-Волинському, стоїть пустирем.

  На жаль, документальних свідчень або фотографій палацу також не збереглося. Протягом 20-х років Кутузівський парк перетворився на улюблене місце для прогулянок та розваг місцевих жителів: тут влаштовували різні свята, літературні диспути, танці. Проте роки войовничого атеїзму не оминули Володарськ-Волинський: католицький костел та козацьку церкву знищили. А місцеві жителі дали пустиреві, де була церква, символічну назвою «Голгота». Далі через Хорошів прокотилися руйнування Другої світової війни, коли німецькі загарбники вирізали багато дерев старовинного парку, щоб відбудувати підірваний міст через Іршу. Лише від 50-их років Хорошівський парк почали відновлювати. Православна громада збудувала нову церкву на місці колись знищеної, а католицька громада – костел. В парку також збереглися столітні дуби.

  Пам’ятник Кутузову До 100-ліття перемоги Російської імперії над наполеонівським військом містечко вирішили перейменувати на честь знаменитого військовика – Кутузове. Також хотіли поставити йому пам’ятник, але не вдалося, а ім’я полководця містечко носило лише 9 років, допоки сюди не прийшло воєнне лихо. Аж 1959 року тут встановили бронзовий пам'ятник Кутузову, скульптора Постнікова.

На цьому історія не завершилася: 2004 року пам'ятник вкрали якісь вандали. Тому громада вирішила спорудити новий монумент, який встановили 2006 року. Як доїхати Парк Кутузова розташований в центрі Хорошева (стара назва Володарськ-Волинський). Він знаходиться на відстані 70 км північніше Житомира, куди можна дістатися по трасі Житомир – Коростень, їхати до повороту наліво, повернути за вказівником на Володарськ-Волинський (перейменували у Хорошів 2016 року).

ok 03.08 181

Джерело: ua.igotoworld.com

Новини Житомира

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top