Унікальний залізничний міст аркового типу на Житомирщині. ФОТО

Унікальний залізничний міст аркового типу на Житомирщині. ФОТО

  Залізничний міст через річку Случ в Новограді-Волинському привертає увагу до себе з першого погляду. 

  Дуже гарна споруда аркового типу, яку було споруджено в 1914-1915 роках, під час будівництва залізниці сполученням Старокостянтинів - Жлобин, яка як раз і проходила через околицю Новограда-Волинського.

  Для більшості мешканців міста звична та буденна річ. На яку особливої уваги ніхто не звертає. Але є в місті поціновувачі місцевих красот, які місцем пікніку на вихідні дні обирають саме це місце. Мало хто здогадується, що цей міст являється унікальним для країни об'єктом та приваблює туристів, які прагнуть пізнати свою країну.

ok 11.11.2036jpg

  Дивний факт, але міст прекрасно зберігся і після Першої Світової, і після Громадянської війни, і навіть після Другої світової війни. І зараз він знаходиться у відмінному технічному стані. По ньому активно їздять пасажирські та товарні поїзди.

  До речі, дореволюційних залізничних мостів в Україні залишилося дуже мало, бо практично завжди вони вибухали й знищувалися вщент, як в Першу Світову, так і в Другу Світову війну. Так що залізничний міст в Новограді-Волинському унікальний ще й цим. Єдина конструктивна зміна з моменту будівництва в нього внесли в 1930-х роках. В арці з боку Коростеня був вбудований кулеметний двохамбразурний ДОТ. Якщо придивитися до самої лівої опори, то ви побачите той самий кулеметний капонір.

ok 11.11.5696jpg

 

  Як проїхати до залізничного мосту в Новоград-Волинському?

  Найпростіше дістатися до мосту, не ризикуючи пошкодити своє авто, зі сторони мікрорайону "Дружба". Рухаючись вулицею Герцена необхідно продовжити рух прямо, не звертаючи на вулицю Дружби до кладовища.

  Якщо їдете з боку Києва чи Житомира, міст побачите зліва. Розвертаєтеся на першому розвороті, і заїжджаєте в місто. Після залізничного переїзду повертаєте наліво і їдете вздовж м'ясокомбінату. 

Джерело: 04141.com.ua

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top