Експонат із колекції Терещенків. Неймовірний палац на Житомирщині. ФОТО

Експонат із колекції Терещенків. Неймовірний палац на Житомирщині. ФОТО

   Подейкують, що у Терещенків було 99 маєтків, а більше в імперії дозволялося мати лише самому анператору, типу армію на свої кошти треба утримувати і всяке таке.

   Про це повідомляє ukrainaincognita.com

  Терещенки були багаті люди, ймовірно, найбагатші в країні, і вони дійсно могли мати таку кількість маєтків. І навіть якщо це правда, то маєток у Турчинівці був далеко не найгіршим, недаремно він один із двох, які Терещенки збудували спеціально для себе. Решту купили.

kd 27081808 1

kd 27081808 2kd 27081808 3

  У палаці Терещенків нині сільськогосподарський ліцей (ПТУ)

  Ми вже якось писали про палац у Турчинівці, але він такий гарнюній, що хочеться знову. Отже, палац у Турчинівці збудував Федір Терещенко у 1899-1900 роках. Палац, разом із парком, дістався потім його дочці Наталці (як і у Ворзелі) як весільний посаг – дочка вийшла заміж за графа Уварова.

  На відміну від ще одного палацу, збудованого спеціально для Терещенків (а не купленого у збанкрутілої шляхти), палацу у Денишах, резиденція в Турчинівці збереглася відносно непогано, хіба що флігель, також неоготичний, і також із башточкою, вже стоїть без вікон-дверей, і потроху рушиться. Мабуть ПТУ-ліцею, який нині тут розміщений, будівля флігелю вже не потрібна.kd 27081808 5kd 27081808 6

  Флігель палацу руйнується

  Наталка Уварова-Терещенко, після смерті чоловіка, зробила Турчинівку своїм постійним літнім житлом. Тут її і застала більшовицька навала, і звідси вона тікала у Францію. Місцеві мешканці розповідають, що в село приїжджав Мішель Терещенко, нинішній мер Глухова та онук графині. Він і розповів подробиці втечі бабці від п’яних волоцюг.

kd 27081808 6

kd 27081808 7

  Текст та фото Романа Маленкова, ukrainaincognita.com

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top