Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

Неймовірної краси водоспад на Житомирщині. ФОТО

Неймовірної краси водоспад на Житомирщині. ФОТО

  "Вчелька" – водоспад, що розташований у Житомирському районі Житомирської області, між селами Головенка, Перлявка та Сінгури в урочищі "Шумськ" на р. Гнилооп’ять.

   По-суті, це каскад з трьох скельних уступів довжиною в 60-80 м, висотою –10 м, шириною – 40 м. Берега р. Глиноп’ять в межах водопаду – це стрімкі скелі висотою 6-10 м. Що цікаво, на правому березі кристалічні породи закриті лісовими відкладеннями верхнього неоплейстоцена, а на лівому – флювіоглаціальними пісками дніпровського кліматичного літа середнього неоплейстоцена. Ці кристалічні породи – це мігматити житомирського комплексу та гнейси тетерівської серії палеопротерозою.

14011913 1

  Цікавою є історія створення цього водоспаду, яка пов’язані з ім’ям командуючого 8-ї (Житомирської) танкової армії генерал-майора Гаркуши. Цей командуючий відомий будівництвом різних військових об’єктів, зокрема Житомирського полігона. Саме під його керівництвом силами солдат цієї ж 8-ї армії на р. Гнилоп’ять було створене водосховище, відоме нині як "Гаркушине море". Планувалося, що це штучне водоймище допоможе у військових навчаннях, а саме у подоланні танками та піхотою водних перешкод. На початку 50-х рр. ХХ ст., реалізуючи план будівництва великого танкового полігона, було виселено жителів с. Шумськ до с. Гуйва та інших населених пунктів. Яр, що був колись давно руслом р. Гнилоп’ять, почали перетворювати у водойму-полігон. В цьому були задіяні 500 солдат робочої команди (сформована на базі 102-го Богунського полку), та велика кількість техніки (танкові бульдозери БАТ, великі траншейні машини БТМ та ін.). При цьому робота відбувалася у три зміни, а солдатам часто в непрохідних для техніки місцях приходилось працювати в ручну кувалдами та самим переносити брили граніту. Якраз так утворилося "Гаркушине море".14011913 2

  Дамба цього водосховища, після забирання гаті, перетворилася у каскадний і нібито зовнішньо природний водоспад, який місцеві назвали "Вчелькою" за прізвищем солдата, який нібито загинув при будівництві. Розказують також, що план будівництва був авантюрним, оскільки все робилося за наказів Гаркуши, без серйозних креслень та різних інженерних предметів. Цікаво й те, що граніт, який тут видобували, пізніше був використаний в Москві, при будівництві "МГУ". Для туристів та подорожуючих Водоспад перебуває в гарному стані, тому естетичне задоволення гарантоване. Під’їхати можна автомобільною насипною дорогою до с. Сінгури – 8 км, від с. Перлявка – 4 км. "Вчелька" розташована на території Житомирського військового полігону, тому вхід дозволений туди по вихідним.

  Адреса: Житомирська область, Житомирський район, між селами Сінгури, Головенка та Перлявка,

  Координати: 50°11′58″ пн. ш. 28°33′07″ сх. д.

Джерело: tic.zt.ua

Новини Житомира

   

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework