Закинутий та напівзруйнований костел на Житомирщині, що є цікавим взірцем неоготичного стилю. ВІДЕО

Закинутий та напівзруйнований костел на Житомирщині, що є цікавим взірцем неоготичного стилю. ВІДЕО

  На каналі проекту ESCAPE, що ініційований житомирянами, з'явилося нове відео, на якому розповідається про закинутий та занедбаний костел на Житомирщині.    

 

  «В селі Горбулів Черняхівського району Житомирської області знаходиться закинутий напівзруйнований костел Непорочного Зачаття Діви Марії, що є цікавим взірцем неоготичного стилю.

  Перша офіційна згадка про село зустрічається у 1584 р., але за легендою воно було засноване ще за часів Київської Русі. У 1151 р. князь Андрій Боголюбський побудував у селі монастир. У ХІІ столітті під час нашестя татаро-монгольського хана Батия Горбулів було повістю зруйновано. Відродилося село після входження Полісся до складу Великого князівства Литовського. Назву воно отримало від височин чи горбів, серед яких особливо примітним є курган Дівич-гора.

  У часи Речі Посполитої та Російської імперії Горбулів був відомий своїм великим базаром, що аж до середини XX ст. збирав торговців з усієї Житомирщини, Київщини, Рівненщини та навіть білоруського Полісся й Поділля.

  На території села є великі поклади лабрадориту і на їх основі працює два кар’єри, вироби яких надходять в різні кінці України і інших країн.

  Костел Непорочного Зачаття Діви Марії  був побудований в XIX ст. імовірно, тодішніми власниками села - шляхтичами Подгороденськими. Поруч розташований старий католицький цвинтар.

  Про споруду відомо дуже мало. Костел був побудований в неоготичному стилі та вирізнявся своїми великими розмірами, вишуканою архітектурою та яскравим внутрішнім розписом. Товщина стін сягає 1 м 20 см.

  В інтер'єрі частково зберігся декор - дерев'яна арка вівтаря, розписи по штукатурці. Ще є пуста рама від Чудотворної ікони Матері Божої Горбулівської, яка тепер знаходиться в храмі Св. Софії в Житомирі та має багато поціновувачів серед прихожан.

  З 1906 р. настоятелем приходу був назначений отець Францішек Андрушевич і був ним до 1917 р., а у 1919 р. він був вперше заарештований за підозрою в антирадянських висловлюваннях. В подальшому священник був арештований багато разів за свою просвітницьку діяльність. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії діяв до 1917 р..

  Протягом усього XX ст. горбулівський костел зазнавав руйнації та зараз через відсутність парафіян стоїть покинутим. Сам храм та територія навколо нього занедбана, і ця велична споруда XIX століття скоро буде зруйнована», — йдеться в описі до відео.

Новини Житомира

   

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top