megoo internet dks

Унікальне урочище на Житомирщині, яке раніше належало ятвягам

Унікальне урочище на Житомирщині, яке раніше належало ятвягам

  Цікавою для дослідження та вивчення є пам’ятка прадавнього археологічного комплексу ІХ-ХІІІ ст. національного значення на правому березі Случі в селі Ходурки (Новоград-Волинський район).

   «Пам’ятка знаходиться в природному середовищі, на околиці села, в урочищі "Сербина гора". Курганний могильник обкладений каменем, нараховує 12 курганів, займає площу 60х25 м, висота курганів 0,5 – 1,2 м», ‒ розповідає tic.zt.ua.

  Під час рятівних розкопок виявлені трупопокладення в ямах головою на захід. Кургани розташовані на підвищенні, на якому ростуть сосни, кущі шипшини і рододендрону (азалія). Могильник є унікальним для території України, так як кургани із кам’яними обкладками насипу зустрічаються лише на теренах сучасних Литви, Польщі і Білорусі. На думку багатьох дослідників вони належать ятвягам давньоруських літописів.

  У даному випадку ми маємо справу із нащадками слов’янізованих ятвягів, переселених на територію сучасної України київськими князями у давньоруський час. Серед древніх литовських племен (прусів, жмудів, куронів, жемгалів, летиголів, литвинів та ін. ) плем’я ятвягів вирізнялося своєю войовничістю. Довгий час литовські племена жили кожне своїм життям, під проводом племінних князів. Релігією їх було язичництво з впливовими жерцями.

  Країна була бідна: ліси, багнища не приваблювали сусідів. Час від часу вчиняли вони, головним чином ятвяги, грабіжницькі наскоки на сусідів, що викликало, звичайно, походи проти них. Перший відомий з письмових джерел похід проти ятвягів Володимира Великого датується 983 роком. Ходив проти ятвягів 1038 року і Ярослав Мудрий.

  Адреса: с. Ходурки, Новоград-Волинський район, Житомирська область

kk16101926 2

kk16101926 3

Новини Житомира

    

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top