Слайдшоу на главной

НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

На сцені — «Тещі та свекрухи»

У с.Меленях Коростенського району вже чверть століття діє жіночий «народний» фольклорно-етнографічний колектив «Тещі та свекрухи».

Як розповіла начальник відділу культури Коростенської райдержадміністрації Лариса Бондар, звання «народний» ансамблю присвоєно у 2009-му. В репертуарі колективу — багато українських народних пісень, фрагментів поліських обрядів тощо. Особливістю колективу є те, що одяг — сорочки та спідниці учасницям передали у спадок їхні бабусі та мами.

Нині колектив відвідують семеро жінок, закоханих у пісню. Це — Наталія Груздюк, котра працює бригадиром на фермі в с.Меленях; Ольга Небікова вчителює в Коростенській міській школі № 1; Валентина Панченко — ветеран органів місцевого самоврядування, нині — на заслуженому відпочинку; на пенсії — Людмила Бігун та Ольга Васянович; а молода й енергійна Тетяна Васянович знаходить час і на репетиції, і на ведення домашнього господарства.Натхненником та безпосереднім керівником ансамблю є Ніна Іскоростенська — художній керівник Меленівського будинку культури, котра вже 40 років творчо працює на ниві культури Коростенщини (на фото — в центрі), намагаючись знайти, відродити й зберегти все краще, що притаманне фольклору поліського регіону, додаючи й щось своє, особливе.

За 25 років творчої діяльності колектив «Тещі та свекрухи» неодноразово брав участь у районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, фестивалях і різних інших мистецьких заходах. Оплесками супроводжували виступ жінок на всеукраїнських заходах «Жнива», «Спаса», які відбувалися у Національному музеї архітектури й побуту в Пироговому, що в Києві, «Лесині джерела» — у Новограді-Волинському, «Поліське весілля» — в Житомирі.

Радували прихильників української пісні учасниці колективу й на міжнародних заходах — фестивалі дерунів у Коростені та «Срібна вежа» — у Житомирі, ІV Регіональному фестивалі «Грай, гармонік!» у Єльську (Білорусія). Добре відомі голоси колективу й на обласних фестивалях «Купальські роси» (Ружинський район), «На Івана, на Купала (с.Буки Малинського району) ,»Поліське перевесло» (Ємільчине) та інших. «Тещі та свекрухи» — активний учасник фестивалів льону, які двічі відбувалися на базі агрофірми «Зоря» у с. Стремигороді Коростенського району. А з яким задоволенням зустрічають їх у рідному селі! Виступ ансамблю — це завжди гарний настрій і приємні враження. У 2012 році колектив брав участь у програмі «Поліська світлиця» Житомирської обласної телерадіокомпанії.

А 2017 рік також розпочався для колективу творчо — «Тещі та свекрухи» брали участь у святковому концерті «Різдвяні зустрічі», який відбувся в столичному Будинку вчителя в рамках зустрічі членів Міжнародного громадського об’єднання «Земляцтво житомирян».

Лунає задушевна українська пісня у Меленях, відроджуються й примножуються співочі традиції поліщуків.

Джерело: zhytomyrschyna.zt.ua

Всі новини Житомира

Последнее изменение Вторник, 04/04/2017

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

ТУРИЗМ

Loading...

Go to top