5 чудес архітектури Північної України

Архітектурна традиція на українських землях пройшла довгий історичний шлях розвитку. Кожна епоха залишала по собі цінні зразки того чи іншого архітектурного стилю. На жаль, не всі вони дожили до нашого часу, а ті, що збереглися, сьогодні притягують до себе увагу дослідників, туристів і прочан не лише з України, а й з-за її меж. Пропонуємо житомирянам перелік архітектурних чудес Північної України.

Маєток Галаганів у селі Сокиринці Чернігівщині

Село Сокиринці знаходиться в Середнянському районі Чернігівської області, недалеко від кордону з Сумською. Село досить давнє – воно було засноване ще в кінці XI століття. Хоча поруч з ним є кургани, що датуються II-I тисячоліттям до н. е. У кінця XVIII століття Сокиринці стали свого роду культурним центром регіону. Чимало заслуг в цьому представників роду Галаганів. Також інтерес представляє ландшафтний парк в англійському стилі, що займає разом з палацом площа в 600 га. З збережених в палацовому парку об’єктів варто відзначити альтанку у вигляді ротонди і місток в готичному стилі. На жаль, не вціліли дві церкви з дзвіницею. Незважаючи на те, що з радянських часів у палаці розміщений Аграрний ліцей, Сокиринський комплекс залишається одним з унікальних місць Чернігівщини.


Будинок з каріатидами в Сумах


Місто Суми багатий на архітектурні пам’ятки. Серед унікальних будівель слід виділити наступні: будівля Олександрівської гімназії, жіночої гімназії, а сьогодні корпус Банківської академії, маєток Сухановской-Сумовська, будівля Обласній філармонії та інші. Але ми зупинимо наш погляд на ще одній цікавій споруді – колишньому будинку повітової земської управи, а в просторіччі – будинку з каріатидами. Будинок був побудований в 1886 році. Він цікавий своєю баштою – образним виступом на фасаді, що піднімається вище основної частини будівлі і завершується куполом. На рівні другого поверху встановлено чотири каріатиди – жіночі скульптури, що замінюють колони і підтримують балкон. Саме від цих архітектурних елементів будинок в Сумах отримав свою неофіційну назву. З приходом радянської влади, в будинку було відкрито краєзнавчий музей.

Трьох-Анастасіївська церква в Глухові


Трьох-Анастасіївська церква сьогодні є найбільшою в місті Глухові та однією з найбільших в Сумській області. Свою назву храм отримав на честь трьох святих – Анастасії Римлянини, Анастасії Узорішительниці та Анастасії Сербської. Нинішня церква була споруджена в кін. XIX століття замість постарілого храму, спорудженого ще в 1717 році дружиною гетьмана Івана Скоропадського – Анастасією. Проект Анастасіївської церкви виконав знаменитий санкт-петербурзький академік архітектури Андрій Гун, а ініціаторами та меценатами виступили відомі промисловці брати Микола і Федір Терещенко. Будівельні роботи завершилися в 1897 році. Трьох-Анастасіївський храм був зведений в неовізантійському стилі, і зовні дуже схожий на Володимирський собор у Києві. До речі, подібно Володимирському собору були зроблені і розпису інтер’єру. Іконостас вирізали з білого італійського мармуру. Варто відзначити, що глухівська церква належить до найвидатніших в Україні пам’ятників архітектури та монументального мистецтва XIX століття.

Маєток Ганських у селі Верхівня на Житомирщині


Центр комплексу – палац Ганських, був побудований в 1800 році в стилі класицизму в парку, розбитому кількома десятиліттями раніше. При цьому інтер’єр оформлений в стилі ампір. За центральними дверима палацу, що перебували позаду високих білих колон, знаходиться просторий вестибюль, а далі – величезна бальна зала: з хорами, прикрашена барельєфами із зображенням міфологічних сцен. Цікавий факт: в маєток Ганських приїхав і гостював відомий письменник Оноре де Бальзак. Справа в тому, що в 1850 році вдова Евеліна Ганська стала його дружиною. Сьогодні в будівлі палацу відкрито меморіальний музей Бальзака. Як і у випадку з маєтком Галаганів у Сокиринцях, з приходом радянської влади, з 1920-х років на місці садиби був відкритий Аграрний технікум.

Костел у Фастові на Київщині


Фастів – це районний центр і великий промисловий центр Київської області. Одним з нечисленних історичних та цікавих архітектурних споруд міста є костел Воздвиження Святого Хреста. Цю культову споруду будували в 1903-1911 роках. Під час будівництва проект костелу зазнавав змін. Його архітектура має значну особливість – західний фасад будівлі є асиметричним. Це виражається у всьому: в елементах декору, формах вікон, окремих деталях і т.п. Західну частину будівлі прикрашають дві вежі. Над центральним входом – велике кругле вікно, що є традиційним атрибутом храмів готичного стилю. В інтер’єрі відразу привертають увагу галерея, хори, стать, стрункі пілястри і колони з пишними капітелями. Незважаючи на те, що за радянських часів фастівський костел був закритий, сьогодні це діючий храм Римо-Католицької Церкви, а сама будівля – яскравий і оригінальний зразок неоготичного стилю.

Джерело: lovelylife.in.ua

Последнее изменение Четверг, 08/09/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework