АВТО RIA

У райцентрі Житомирщини стічні води очищує комплекс зразка 70-х років ХХ століття

У райцентрі Житомирщини стічні води очищує комплекс зразка 70-х років ХХ століття

  Понад 10 років у Бердичеві стоки очищують на приватних очисних спорудах. Ці очисні споруди – єдині, які переробляють стічну воду 74-тисячної громади.

  Очисний комплекс зразка 70-х років ХХ століття працює за принципом біологічної очистки води. Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник водоочисної станції Анатолій Григорук.

  За його словами, процес очистки починається з подачі стоків з головної каналізаційної станції на очисні споруди.

  "По лотках вода поступає на піскоуловлювачі, – каже Анатолій Григорук. – Робітники опускають болтушку і б'ють пісок. Пісок надходить на карти. На картах він осідає, а потім ми їх чистимо".

   Потім вода надходить до усереднювачів, а затим – до первинних відстійників.

  "У нас є чотири відстійники, в яких проходить другий етап очищення води, – каже Анатолій Григорук. – Мул осідає на дно. Потім він сходить по трубі до колодязів".

   Після завершення другого етапу очистки, вода надходить до аеротенів.

  "Повітря надходить на аератори і за принципом акваріума відбувається аерація бульбашками", – каже Анатолій Григорук.

   Після кількох діб у аераторах, вода йде до вторинних відстійників, а звідти – на насосну станцію.

  "Вода перекачується на біоставки у село Катеринівка, – каже Анатолій Григорук. – Після Катеринівки вода самотічно повертається до річки Гнилоп'ять. Проблема полягає у тому, що коли випадає велика кількість опадів, то наші очисні споруди не справляються, брудна вода в річку не потрапляє, але це вже не той процес очистки, який має бути".

   Докторка біологічних наук Галина Киричук каже, що стічні води Бердичева мають велику кількість градієнтів, зокрема, іони важких металів, а тому їх потрібно позбутися, аби привести воду до відповідних санітарно-гігієнічних норм.

  "Велика кількість сполук може трансформуватися, перероблюватися шляхом мікробіологічної очистки, однак не всі речовини можуть піддаватися такому очищенню, – каже Галина Киричук. – Наприклад, група речовин ксенобіонтики, які не є характерними для природних угрупувань, як правило, не утилізуються в результаті біологічного методу очистки, тому є потреба далі досліджувати і вивчати особливості кругообігу і трансформації таких речовин".

 

Новини Житомира

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework