АВТО RIA

У Житомирі в Свято-Михайлівському соборі продовжують відновлювати розписи храму

У Житомирі в Свято-Михайлівському соборі продовжують відновлювати розписи храму

  У Свято-Михайлівському кафедральному соборі продовжують оздоблювати храм автентичними розписами – протягом цього року над цим працювали 10 художників. Про це Суспільному розповів керівник проєкту, художник Денис Белянський.

  За його словами, художні композиції на території храму розміщували так, щоб кожний розпис мав свою точку освітлення.

  "Золоте оздоблення – це також і світло, яке виходить з полотна. Полотна самі собою є джерелом світла. Наприклад, на цьому полотні в нас змішано дві ідеї: ідея апокаліпсису і початку творіння. Тобто, ми перебуваємо в храмі, як у прообразі райського саду. Тут дуже багато рослинних мотивів", – сказав Денис Белянський.

  У роботі художники використовують акрилові та олійні фарби та типографську позолоту. Композиції біблійних сюжетів на стінах храму спеціально побудували нетрадиційно.

  "Традиційно на перший план мають виходити фігури, а ми зробили, що наче дивишся через отой райський сад, – каже Белянський. – Ми хотіли б, щоб ці біблійні мотиви були зрозумілі українцям, тому в нас тут з'являються суто українські символи. Тут і тин, і пшениця, і виноград, адже, коли людина бачить те, що вона знає, то вона краще це сприймає".

  На стелі при вході у храм розмістили зображенням архангела Михаїла розміром три метри на півтора. Над створенням цього образу київський художник Олексій Возіянов працював самостійно близько року. За рік також відтворив чоловік також у червоному кольорі відтворив образи шести янголів, які розміщені обабіч стін храму.

  "Червоні кольори – це вогняні кольори. Всі вони палаючі, світлі і архангели, і янголи. Тому обрали червоний колір, бо він сяє", – розповів Олексій Возіянов.

  Всі розписи в храмі ілюструють біблійну історію говорить настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Богдан Бойко.

  Настоятель собору отець Богдана Бойко каже, що таких розписів немає в жодному храмі України.

  "Ми хочемо бути першими і прикладом наслідування для Православної Церкви України, щоб продукувати наше, українське. Ми вирішили, що, нехай це буде довго, але на віки", – сказав настоятель.

  Робота над розписами у соборі триває понад п'ять років. За рік художникам вдається нанести на стіни понад 100 метрів художнього полотна.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework