Що побачити на Житомирщині: Звягельський замок. ФОТО

Що побачити на Житомирщині: Звягельський замок. ФОТО

  Славний давньоруський Звягель-Возвягель вперше згадується під 1256 роком у зв’язку з взяттям і спаленням його королем Данилом Романовичем за те, що непокірні городяни не хотіли визнати влади князя.

  Уже потому князі Острозькі доклали зусиль, щоб місто на місці впадіння Смолки у Случ було помітне не тільки із-за високої скелі, на якій він стоїть. Напевно, замок був давно, а от кам’яний побудував славний Костянтин Острозький – татаробійця і переможець московитів під Оршею.

  За Хмельниччини Максим Кривоніс захопив Звягельський замок. Під час штурму було зруйновано кілька замкових веж і частина стіни. Тут було сформовано Звягельський полк  на чолі з полковником  Іваном Тишею. Із зміною кордонів між державою Війська Запорізького і Речі Посполитої мінялися і власники замку.

  У 20-х роках XVIII століття замок став власністю Любомирських. Коли замок втратив своє військове значення 1738 року Станіслав Любомирський перетворив його відповідно до свої смаків на мисливський замок. А з 1753 року з каміння замкового муру почали будувати костел.

  У радянські часи десь, здається, наприкінці 80-х на місці руїн Звягельського замку збудували якесь одоробло, яке  схоже чи то на дитячий майданчик, чи на громадський туалет.

  На що орієнтувалися архітектори – це загадка більша за причини зміни історичної назви Звягель на Новоград-Волинський.  Зараз лише маленький фрагмент можна знайти від твердині на Случі.

kk27082162 2

kk27082162 3

kk27082162 4

Текст і фото Сергія Щербія

Джерело: ukrainaincognita.com

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework