Житомирський Будинок працелюбства

Зараз у приміщенні Будинку працелюбства знаходяться звичні для нас офіси й магазини, а раніше тут кипіла зовсім інше життя.

Історія Будинку працелюбства

Спорудили будівлю в 1897 році. Засновником і спонсором споруди стала міська рада. Усі нужденні могли відвідувати будинок. Там їх чекали майстерні, в яких можна було навчитися якогось ремесла або заробити гроші. Платили від 15 до 30 копійок на день, кошти, звичайно, не великі, але все ж прожити можна було.

Гроші платилися щодня. Крім зарплати працівники отримували їжу два рази на день, бездомні - нічліг, одинокі матері могли залишати дітей в яслах, також для них надавалася чайна, бібліотека і театр.

У 1911 році в Будинку працелюбства відкрили Волинський музей, що став першим у місті.

Будинок існував на пожертви місцевого населення, а також на гроші, виручені від продажу власних товарів, концертів благодійності, проведення лотерей, плати за гуртки та дотацій від держави. Коли до влади прийшли більшовики, всі подібні заклади закрили. Вважалося, що вони не потрібні більше, бо долею бездомних буде займатися радянська влада.

Ще до 1941 році тут існував музей, після закінчення окупації тут розмістився готель і управління місцевого ринку. Саме приміщення відноситься до пам'яток архітектури місцевого значення.

Последнее изменение Понедельник, 19/12/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework