У Житомирі вчитель створює музичні інструменти з металу та шкіри

  Житомирянин Велеслав Постернак – вчитель англійської мови за фахом – за п’ять років створив близько 200 музичних інструментів із металу та шкіри. Нестандартні інструменти виготовляє разом з друзями.

   Велеслав Постернак каже, що попрацювавши п’ять років вчителем, зрозумів, що на цій посаді не реалізовує себе, тому почав працювати з металом, примушуючи його звучати.

  "Постійно виготовляю інструменти – ідіофони різних моделей і видів; ханги, глюкафони і трубчаті ідіофони – їх я називаю "казкофонами". Трубчатий ідіофон виготовлений з трубок, налаштування класичне – 440 Гц. Цю частоту вважають цілющою для людини. Також є прототип чаші – одного з найдревніших інструментів, який має назву "Чаша, що звучить". Вона виготовлена зі звичайного металу, звукові вібрації у ній йдуть від тертя", – каже Велеслав Постернак.

У Житомирі вчитель створює музичні інструменти з металу та шкіри

  Першим інструментом, який він створив, був варган.

  Велеслав Постернак: "Варган відтворює звуки природи. Цей інструмент поширений в цілому світі, у різних народів він називається по-різному. Загалом, є більше 100 різних назв. Хомус – це в Якутії, кобиз – в Казахстані, варган – російська назва, дримба – українська назва".

У Житомирі вчитель англійської створює нестандартні музичні інструменти з металу та шкіри

  Над створенням інструментів Велеслав Постернак працює на своєму подвір’ї разом з друзями.

  Владислав Борецький, друг Велеслава: "Ми і самі граємо на цих інструментах. Навчитися грати на них нескладно. Головне – мати смак і хист до музики".

У Житомирі вчитель англійської створює нестандартні музичні інструменти з металу та шкіри

  Серед близько 200 інструментів в колекції майстра є і такі, що виготовлені не з металу.

  "Є зі шкіри. Найдревніший інструмент – бубон або рамочний барабан. Наші предки робили такі бубни з давніх-давен. Є така легенда, що це перший інструмент, який винайшла людина. З його допомогою вона хотіла відтворити перші звуки, які чула. Це звук биття серця матері", – розповів Велеслав Постернак.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Віктор Підвисоцький

Новини Житомира

 

 

Последнее изменение Среда, 10/06/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework