Палац Ганських на Житомирщині має стати туристичною меккою України

Палац Ганських на Житомирщині має стати туристичною меккою України

  У 222-у річницю Дня народження Оноре де Бальзака у Бердичеві відбулось виїзне засідання робочої групи обласної ради щодо створення туристичного маршруту від Франції до України, який включатиме місця, де бував Оноре де Бальзак, а саме: садиба Ганських у селі Верхівня Бердичівського району Житомирської області.

  Перед початком засідання голова обласної ради Володимир Федоренко, члени робочої групи та запрошені гості поклали квіти до меморіальної дошки біля Костелу Святої Варвари, яку було встановлено в пам'ять про вінчання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської 1850 року та до пам’ятника видатному французькому письменнику Оноре де Бальзаку в центра міста.

  Під час засідання присутні привітали нового члена робочої групи Бердичівського міського голову Сергія Орлюка.

  Також голова обласної ради вручив Грамоту завідувачу літературно-меморіального музею Оноре де Бальзака у Верхівні Махині Олені Валентинівні.

  «Костел Святої Варвари у Бердичеві, який ми щойно відвідали, Маєток Ганських у селі Верхівня – це не просто частина легендарної історії відомого французького письменника Оноре де Бальзака, це наш шанс заявити про Житомирщину на весь світ та залучити в регіон туристів, тим самим давши поштовх розвитку економіки. Палац Ганських взагалі має стати туристичною меккою України, яка з’єднає нашу країну із Францією та Польщею. Я вкотре хочу наголосити на важливості цього культурного діалогу і збереження пам’яті про видатних діячів світової культурної спадщини – таких, як письменник Оноре де Бальзак», - зазначив Володимир Федоренко.

  Учасники засідання обговорили можливості переселення з Палацу Ганських Верхівнянської філії Житомирського агротехнічного коледжу. За словами директора навчального закладу Миколи Тимошенко, він таку ініціативу підтримує, адже розуміє, яке велике значення має збереження культурної спадщини.

  «Я щиро вдячний директору коледжу, пану Миколі Тимошенку, за порозуміння та готовність до співпраці. Те що маєток Ганських вдалось зберегти до наших днів – це пряма заслуга коледжу. І ми зробимо все від нас залежне, щоб забезпечити заклад новим гідним приміщенням», - зазначив голова облради.

  Французьку сторону на засіданні робочої групи представляв Жан Рош – кавалер ордену Почесного Легіону, ініціатор масштабного фестивалю Balzac Fest в Україні та Тімоте Малонга –  керівник проєктів з архітектури і будівництва компанії «Бетен Інтернаціонал».

  Присутні заслухали інформація т.в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгенія Медведовського щодо питань стану парку на території коледжу.

  В свою чергу заступник директора Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Світлана Ярмолицька поінформувала щодо запланованих заходів на 2021 рік з вшанування пам’яті Оноре де Бальзака.

  Учасники засідання обговорили план першочергових дій, які потрібно здійснити аби розпочати реалізацію проєкту.

  «Попереду багато роботи, але початок ми разом із вами вже поклали і діяльність нашої робочої групи дійсно може мати історичне значення. Переконаний, що спільними консолідованими зусиллями нам вдасться досягнути гарного результату», - сказав Володимир Федоренко.

WhatsApp Image 2021 05 20 at 19.00.16

WhatsApp Image 2021 05 20 at 19.00.16

WhatsApp Image 2021 05 20 at 19.00.16

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework