У Житомирі можуть проводити міжнародні змагання з драгонботу, але потрібно поглибити дно Тетерева: ціна питання - 18 млн грн

У Житомирі можуть проводити міжнародні змагання з драгонботу, але потрібно поглибити дно Тетерева: ціна питання - 18 млн грн

  Десяток людей у човні, барабан, який задає ритм греблі, і неодмінний атрибут - попереду голова дракона. Усе це можна побачити не десь на далекому сході, а у житомирському гідропарку, якщо потрапити на тренування з веслування на драгонботі.

  Ще зовсім нещодавно на гребців на човнах-драконах дивились, як на диваків, але з року в рік цей вид спорту ставав все більш популярним. Зараз на тренування приходить одразу по декілька команд, відкрилось дитяче відділення, куди набирають маленьких спортсменів від 10 років, і бажаючих стає все більше, - розповідає zhitomir.info.

  «За стільки років це вже вийшло на професійний рівень. У нас з’явились професійні команди, спортсмени - чемпіони Європи, України, збірники України. Раніше, біля витоків цього виду спорту в Житомирі було двоє людей: я і Юрій Бардашевський. Ми перший раз зібрали команду 10 років тому. І з тих пір в збірну команду спершу потрапляли тільки ми, потім житомирян стало там троє, потім четверо. Наразі житомирян близько 40 у збірній України. Це величезний рівень», - розповідає голова федерації з веслування на човнах «Дракон» Житомирської області Дмитро Мороз.

  Зараз спортсмени тренуються у гідропарку, але вже зовсім скоро матимуть ще один майданчик для тренувань - це човнова станція в житомирському парку культури та відпочинку. Зараз тут облаштовують місця для зберігання човнів, в будівлі готуються до проведення внутрішніх ремонтів.

  «Те, що вже зробили - це величезний вклад у розвиток веслування в місті Житомирі. Нова база зі складськими приміщеннями для зберігання човнів, роздягальні з душовими, санвузлами, прилегла територія, вкладається плитка. Окремо є місце для зберігання човнів, саме човнів-драконів. Це величезний вклад. Ну, і місцезнаходження. Це насправді майже центр міста», - каже Дмитро Мороз.

 

  Коли реконструкція набережної закінчиться, то тут будуть ідеальні умови для глядачів, які захочуть повболівати за команди гребців. Дмитро порівнює такі умови для проведення змагань із Чемпіонатом світу, який проходив у Китаї. Щоправда, у Житомирі набережна трошки менша, але спостерігати за змаганнями можна буде і з пішохідного мосту, і з двох берегів Тетерева. Разом з тим Дмитро Мороз каже: для проведення змагань в самому руслі потрібно буде провести додаткові роботи. Подекуди рівень води в річці не відповідає нормам для проведення змагань.

  «Цю проблему можна вирішити і, якщо вона вирішиться, то ми матимемо повне право проводити тут всеукраїнські, міжнародні змагання. І всеукраїнські та європейські федерації нас в цьому підтримають. Це місце дуже підходить для цього виду спорту. Коли ми робили вже тут змагання, то до нас приїжджали команди з інших міст, їм тут дуже сподобалось. Єдине, що це все треба довести до пуття і тоді буде круто», - розповідає Дмитро Мороз.

  Про проблему мілководдя річки Тетерів у муніципалітеті знають. Мер Житомира каже: ще на етапі підготовки до реконструкції звертали увагу на невисокий рівень води у річці. За словами міського голови, дно Тетерева можна поглибити, але для цього потрібно знайти кошти на фінансування робіт.

  «В деяких місцях глибина дна - 0,8-0,9 метра. Зараз може бути трохи більше, але такою вона була минулого літа. Це не дає можливості розвинути швидкість. Ще рік тому ми зробили проєкт по очистці цієї ділянки річки і частини Кам’янки. Це проєкт вартістю 18 мільйонів гривень. Зі свого бюджету в цьому році ми не зможемо його зробити. Ми розраховували на допомогу з екологічного фонду, але поки ми ведемо перемовини, це великі кошти. Але цю роботу потрібно буде зробити. Бо нова набережна відкриється і річка не має убути в такому стані. Цю роботу потрібно буде зробити не лише для греблі на човнах-драконах, але й для мешканців міста», - каже мер Житомира Сергій Сухомлин.

  Якщо ж русло річки поглиблять, то в Житомира просто неймовірний потенціал для розвитку водних видів спорту, переконаний голова федерації веслування на човнах-драконах.

  «Я скажу з власного досвіду, я поїздив по світу, поїздив по Україні, по різних каналах, по різних місцях, де були змагання. Житомир - це одне з найкращих місць. Тут багато заводей, в яких можна сховатись в різну погоду, гарна природа, скелі. Різноманіття - просто відбавляй. І таких місць, яке маємо ми, небагато не лише в Україні, але й в Європі та світі з того, що я бачив. Потрібно цінувати це», - переконаний голова федерації з веслування на човнах «Дракон» Житомирської області Дмитро Мороз.

Новини Житомира

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework